A nyomozás érdekeire tekintettel az eljárásról bővebb tájékoztatást nem adnak. A PestiSrácok.hu online lap kedden azt írta,
egy magánszemély feljelentése alapján indult a nyomozás.
Hozzátették, a fővárosi önkormányzat kezelésében lévő Pesti úti idősotthonban súlyos koronavírus-fertőzöttséget állapítottak meg, és rengeteg idős embert kellett kórházba szállítani, akik közül 44-en meg is haltak.
"Annyi biztosan tudható, hogy az országos tisztifőorvos szerint legalább egy hétig nem volt orvos az intézményben" - írta a lap.
Müller Cecília országos tisztifőorvos a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs hétfői online sajtótájékoztatóján ezzel kapcsolatban azt mondta, a Pesti úti intézményben 305 lakónál igazoltak fertőzést.
Korábban vita alakult ki a főváros és a kormányhivatal között arról, volt-e folyamatos orvosi ellátás a fővárosi fenntartású intézményben. Mint arról az Infostart is beszámolt, Sára Botond, Budapest Főváros Kormányhivatalának kormánymegbízottja az InfoRádiónak beszélt arról, hiába állítja a főpolgármester, hogy mindig volt orvosi ellátás a Pesti úti idősek otthonában, ezt eddig nem igazolták.
A Fővárosi Önkormányzatnak, miután az érintett Pesti úti intézményben 525 idős gondozottról kell gondoskodni, a jogszabály azt írja elő, hogy napi 8 órában orvosi jelenlétet kell biztosítani. Ezzel szemben március 12. után semmi sem igazolja azt, hogy az említett napi 8 órás jelenlétet igénylő orvosi ellátás biztosítva lett volna, sőt, ennek inkább az ellenkezője mutatkozik – fogalmazott a kormánymegbízott, kiemelve: óriási különbség van aközött, hogy mi van egy szerződésben és abból mi valósult meg.
Karácsony Gergely a közösségi oldalán azt írta: a hivatal politikailag elfogult, vizsgálatának megállapításai pedig hemzsegnek a hazugságoktól, ezért a kormányhivatal kizárását kezdeményezik az ellenőrzésből.