eur:
408.94
usd:
375.21
bux:
74396.82
2024. november 5. kedd Imre
Botka László, Szeged polgármestere, az MSZP miniszterelnök-jelöltje beszédet mond pártja majálisán a Városligetben 2017. május 1-jén.
Nyitókép: Mohai Balázs

Botka László hivatalosan is szakított MSZP-vel, és kilépett a pártból

A szocialisták korábbi miniszterelnök-jelöltje nem ül be az MSZP szegedi képviselő-csoportjába. Ez a városi közgyűlés pénteki alakuló ülésén derült ki. Hétfőn az is nyilvánossá vált, hogy a politikus hétfőn távozott a szocialista pártból is.

Hétfőn megküldte a MSZP szegedi szervezetének a kilépésről szóló nyilatkozatát Botka László, a város újraválaszott polgármestere. Az MSZP egykori miniszterelnök-jelöltje, aki négy évig a párt választmányi elnöke, vagyis lényegében második embere is volt, ezzel hivatalosan is elhagyta a szocialistákat – tudta meg az Index. A politikus azt írta, 2017 októbere óta látta, hogy nincs a pártban jövője.

Botka László pénteken jelentette be a Szegedi Közgyűlés alakuló ülésén, hogy nem a Magyar Szocialista Párt, hanem az új Összefogás Szegedért Egyesület frakciójában folytatja a munkát. A Szeged.hu beszámolója szerint ekkor közölte azt is, hogy megalakították az Összefogás Szegedért Egyesület frakcióját, amelynek Botka László mellett tagja még: Joób Márton, Avramov András, Kovács Tamás és Simon-Fiala Donát. Ezzel eldőlt, hogy az MSZP korábbi választmányi elnöke, majd miniszterelnök-jelöltje nem ült be a szocialista frakcióba.

Botka László már az Összefogás Szegedért Egyesület polgármesterjelöltjeként indult a választáson. A korábbi szocialista politikus a szegedi közgyűlésben értékelte a választás eredményét: "Eredményeink, politikai oldalaktól függetlenül, mindenhonnan elismeréseket váltanak ki. A választók értékelték azt, hogy felül tudtunk emelkedni a pártérdeken, értékelték azt, hogy a város jövőjéről terveink vannak, értékelték azt, hogy mi Szegedtől beszéltünk" – fogalmazott az újraválasztott polgármester.

Botka László sokáig a szocialisták egyik országosan is ismert, vezető politikusa volt. 2017 elején vállalta el, hogy az MSZP miniszterelnök-jelöltje lesz, azonban nem tartott ki a 2018-as országgyűlési választásokig, mert két évvel ezelőtt, 2017. október elején visszalépett a jelöltségtől. A Szegedi Közgyűlésben az Összefogás Szegedért Egyesület mellett az ellenzéki pártok közül a Demokratikus Koalíció és a Momentum is külön frakciót alakítottak, míg a Fidesz és a KDNP politikusai külön képviselőcsoportba ülnek.

Botka László az október 13-i választást 60,5 százalékkal nyerte meg. Az ellenzéki összefogás a 20 egyéni választókerületből 18-at megnyert.

Címlapról ajánljuk
Horn Gábor: a tendenciák alapján az amerikai elnökválasztáshoz hasonló párharc lehet itthon is 2026-ban

Horn Gábor: a tendenciák alapján az amerikai elnökválasztáshoz hasonló párharc lehet itthon is 2026-ban

A Republikon Intézet legfrissebb közvélemény-kutatása szerint a Fidesz-KDNP 37, míg a Tisza Párt 36 százalékon áll a biztos pártválasztók között. A mostani felmérés alapján még a Mi Hazánk és a DK jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat. A Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke az InfoRádióban elmondta: ha Orbán Viktor–Magyar Péter kérdéssé szűkül le a választás bő másfél év múlva, a többi párt nagyon nehéz helyzetbe kerülhet.

Elemzők az Arénában: a budapesti csúcson újra kell fogalmaznia a stratégiáját a vezető nélküli Európának

Az amerikai elnökválasztás végeredménye már az e heti budapesti EU-csúcson is éreztetheti a hatását, és meghatározza a magyar soros elnökség sikerét is – hangzott el az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Böcskei Balázs politológus, az Idea Intézet stratégiai igazgatója és Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója volt a vendége.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×