eur:
401.85
usd:
371.79
bux:
89059.9
2025. március 31. hétfő Árpád
Botka László, Szeged polgármestere, az MSZP miniszterelnök-jelöltje beszédet mond pártja majálisán a Városligetben 2017. május 1-jén.
Nyitókép: Mohai Balázs

Botka László hivatalosan is szakított MSZP-vel, és kilépett a pártból

A szocialisták korábbi miniszterelnök-jelöltje nem ül be az MSZP szegedi képviselő-csoportjába. Ez a városi közgyűlés pénteki alakuló ülésén derült ki. Hétfőn az is nyilvánossá vált, hogy a politikus hétfőn távozott a szocialista pártból is.

Hétfőn megküldte a MSZP szegedi szervezetének a kilépésről szóló nyilatkozatát Botka László, a város újraválaszott polgármestere. Az MSZP egykori miniszterelnök-jelöltje, aki négy évig a párt választmányi elnöke, vagyis lényegében második embere is volt, ezzel hivatalosan is elhagyta a szocialistákat – tudta meg az Index. A politikus azt írta, 2017 októbere óta látta, hogy nincs a pártban jövője.

Botka László pénteken jelentette be a Szegedi Közgyűlés alakuló ülésén, hogy nem a Magyar Szocialista Párt, hanem az új Összefogás Szegedért Egyesület frakciójában folytatja a munkát. A Szeged.hu beszámolója szerint ekkor közölte azt is, hogy megalakították az Összefogás Szegedért Egyesület frakcióját, amelynek Botka László mellett tagja még: Joób Márton, Avramov András, Kovács Tamás és Simon-Fiala Donát. Ezzel eldőlt, hogy az MSZP korábbi választmányi elnöke, majd miniszterelnök-jelöltje nem ült be a szocialista frakcióba.

Botka László már az Összefogás Szegedért Egyesület polgármesterjelöltjeként indult a választáson. A korábbi szocialista politikus a szegedi közgyűlésben értékelte a választás eredményét: "Eredményeink, politikai oldalaktól függetlenül, mindenhonnan elismeréseket váltanak ki. A választók értékelték azt, hogy felül tudtunk emelkedni a pártérdeken, értékelték azt, hogy a város jövőjéről terveink vannak, értékelték azt, hogy mi Szegedtől beszéltünk" – fogalmazott az újraválasztott polgármester.

Botka László sokáig a szocialisták egyik országosan is ismert, vezető politikusa volt. 2017 elején vállalta el, hogy az MSZP miniszterelnök-jelöltje lesz, azonban nem tartott ki a 2018-as országgyűlési választásokig, mert két évvel ezelőtt, 2017. október elején visszalépett a jelöltségtől. A Szegedi Közgyűlésben az Összefogás Szegedért Egyesület mellett az ellenzéki pártok közül a Demokratikus Koalíció és a Momentum is külön frakciót alakítottak, míg a Fidesz és a KDNP politikusai külön képviselőcsoportba ülnek.

Botka László az október 13-i választást 60,5 százalékkal nyerte meg. Az ellenzéki összefogás a 20 egyéni választókerületből 18-at megnyert.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Wagenhoffer Zsombor: a járványos vírusok atombombája a száj- és körömfájás

Nincs még egy olyan állatbetegség, amely akkora gazdasági károkat tudna okozni, mint a ragadós száj- és körömfájás – mondta az InfoRádióban a Magyar Állattenyésztők Szövetségének elnöke. Wagenhoffer Zsombor, az Állatorvostudományi Egyetem Állattenyésztési Intézetének vezetője szerint bár a vírus még csak két magyarországi telepen jelent meg, de már országszerte érzik a hatását a gazdák.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Végig igaz volt Moszkva állítása a HIMARS-ról, Trump keményen nekiment Putyinnak – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Végig igaz volt Moszkva állítása a HIMARS-ról, Trump keményen nekiment Putyinnak – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Az Egyesült Államok közelről felügyelte, segítette az ukrán haderő HIMARS-rendszereinek működését, Washington gyakorlatilag minden egyes orosz haderő elleni rakétacsapásban tevékenyen részt vett – tudta meg a New York Times. Donald Trump amerikai elnök 25-50 százalékos másodlagos vámot vetne ki az orosz olajra, amennyiben Moszkva akadályozza az ukrajnai háború lezárására tett erőfeszítéseit - írja a Reuters. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 31. 13:57
×
×
×
×