eur:
411.22
usd:
392.53
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A MOL Bubi, a közbringarendszer századik gyűjtőállomása átadásának napján az óbudai Kolosy téren 2016. november 3-án.
Nyitókép: Mohai Balázs

Változás jön a Bubinál, dörömböl a technológiai kényszer

A közeljövőben jelentősen módosulhat a Mol-Bubi modellje. A BKK megerősítette, hogy a technológiai fejlődés miatt a közbringarendszernek is változnia kell, igazodva a felhasználók és a különböző piaci szereplők szempontjaihoz is.

A Budapesti Közlekedési Központ az InfoRádió megkeresésére megerősítette, hogy tervezi a Mol-Bubi, a közbringarendszer fejlesztését, amelyre az elmúlt években bekövetkezett technológiai fejlődés miatt van szükség. Korábban a hvg.hu írt arról, hogy új működési modellt dolgoznak ki a Bubi számára, mert komoly problémák vannak a rendszerrel, amely ráadásul százmilliós veszteséget termel évente.

A BKK jelezte, hogy az EU-támogatású projekt kötelező fenntartási időszaka utáni továbblépés érdekében jelenleg

tart az előkészítő munka a főváros saját közbringarendszerének újrapozicionálására.

A cél a jelenlegi rendszer értékeinek megőrzése, emellett hatékony és versenyképes szolgáltatás nyújtása a járműmegosztó rendszerek szélesedő piacán. A továbbfejlesztésre többféle alternatíva kínálkozik, jelenleg tart ezek vizsgálata, ennek részleteiről a BKK később tájékoztatja a budapestieket.

A Budapesti Közlekedési Központtól azt is megkérdeztük, hogy milyen problémák vannak a Mol-Bubival, mennyire kihasznált a rendszer annak bevezetése óta. A BKK válaszában kiemelte, hogy a közbringarendszer szolgáltatási területe folyamatosan bővült, idén már 143 gyűjtőállomás és 1846 kerékpár volt a hálózat része. A társaság szerint

a Bubi szolgáltatási területén létrejött a gyalogláshoz és kerékpározáshoz kedvezőbb feltételeket teremtő infrastruktúra, amely pozitív hatással járul hozzá a fővárosi kerékpárhasználat növekedéséhez.

A BKK arra is kitért, hogy május végén már döntött a budapesti kerékpáros közösségi közlekedési rendszer üzemeltetésére vonatkozó szerződés 2020. november 29-ig történő meghosszabbításáról.

A társaság kiemelte, hogy

az informatika és a telekommunikáció fejlődésével megváltozott a kerékpáros és más közlekedési megosztó rendszerek működési modellje.

Azok szervezésére alapvetően hatással van a technológia fejlődése, ezzel összefüggően változik a kerékpármegosztó rendszerek üzleti modellje is, ami alapvetően módosíthatja az önkormányzatok vonatkozó feladatait.

A közeljövő fontos feladata a BKK közreműködésével a közbringarendszer új működési modelljének kidolgozása, bevezetése, a modell szerinti működés feltételeinek biztosítása, amely együtt járhat a modell jogi és gazdasági konstrukciójának felülvizsgálatával is. A BKK-nak olyan működési és finanszírozási modellt szükséges kialakítania, amely figyelembe veszik a Fővárosi Önkormányzat, a felhasználók és a különböző piaci szereplők szempontjait is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 22. 04:15
×
×
×
×