Infostart.hu
eur:
382.24
usd:
330.67
bux:
0
2026. április 6. hétfő Bíborka, Vilmos
Nyitókép: Pixabay

Itt vannak a hivatalos számok a tanárhiányról

A középfokú oktatási intézményekbe keresték magasan a legtöbb pedagógust 2019 második negyedévében.

Állandó a számháború, hogy hány pedagógus hiányzik az oktatási rendszerből. A 24.hu a Központi Statisztikai Hivatal tól kikérte a részletes statisztikát, és kiderült, hogy 2019 második negyedévében 4543 üres álláshely volt az oktatásban.

A KSH áadatai szerint 4543 üres álláshely a következő területeken hiányzik:

  • 956 fő iskolai előkészítő oktatás,
  • 950 fő alapfokú oktatás,
  • 2147 fő középfokú oktatás,
  • 179 fő felsőfokú oktatás,
  • 66 fő egyéb oktatás,
  • 245 fő oktatást kiegészítő tevékenység.

A korábbi statisztikák alapján az látszik, hogy a betöltetlen állások száma 2016 végéig viszonlag stabil volt, utána egy kicsit csökkent, de az elmőlt másfél évben megint emelkedik. A középfokú oktatás területén nagy mértékben nőtt az üres álláshelyek száma, míg 2016 első negyedévében 1343 főt kerestek ezen a területen, addig 2019 második negyedévében már 2147 főt. Az alapfokú oktatásban 2015 negyedik negyedévében 387 főt kerestek, míg az idei második negyedévben már 956 főt.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a határról: egyelőre nincs veszélyben Magyarország gázellátása, de észnél kell lenni!

Orbán Viktor a határról: egyelőre nincs veszélyben Magyarország gázellátása, de észnél kell lenni!

Orbán Viktor húsvéthétfő reggel sajtótájékoztatót tartott Kiskundorozsmán, a Török Áramlat gázvezeték magyar szakaszának a kezdetén. A miniszterelnök ellenőrizte az infrastruktúrát, miután vasárnap robbanóanyagot találtak a gázvezeték szerbiai szakaszánál.

Húsvéthétfő – egy nap életigenlésről, vízről, haddelhaddról, termékensyégről és egy nagy félreértésről

Immár kilenc éve, hogy négy nap most egyben munkaszünet a nagypéntek piros betűs ünneppé tétele által, de a „kötelező pihenésnél” természetesen ez az ünnep is több, igaz, a „vallás” húsvétja után a hétfő már „a népé”. 1936-ban is az volt, a Kádár-korszakban is, hivatalos, törvény általi munkaszüneti nappá viszont mindössze az ezredforduló tája óta vált húsvéthétfőn. Úgyhogy adunk is rá néhány tippet, miután jól kilocsolkodtuk magunkat!
inforadio
ARÉNA
2026.04.07. kedd, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×