eur:
410.8
usd:
391.6
bux:
79521.35
2024. november 22. péntek Cecília
A MH Honvédkórház újonnan átadott I. Fázisú Klinikai Farmakológiai Laboratóriumának egyik kezelőszobája 2017. március 28-án. A fázis I. vizsgálat során első alkalommal próbálnak ki új gyógyszerhatóanyagot emberen.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Felfoghatatlan összegeket nem tudnak kifizetni beszállítóiknak a kórházak

Csak augusztus hónapban 6 milliárd forinttal nőtt a kórházak lejárt tartozása.

A Magyar Államkincstár (MÁK) friss adataiból kiderül, augusztusban mintegy 6 milliárd forinttal nőtt a magyar kórházak lejárt fizetési határidejű adóssága, ezzel a nyár végére átlépte az 53 milliárd forintot az összeg - írja a Napi.hu. A summa felét ráadásul már több mint két hónapja ki kellett volna fizetni a beszállítóknak.

Az idei évi növekedés az adatok alapján 38 milliárd forint. Ágazati szereplők - mint a lap írja - a háttérben a "féktelen bérversenyt" látják.

Tavaly augusztusban 6 helyett még csak 1,3 milliárd forinttal nőtt az adósság, ugyanekkora tartozásállomány pedig, mint most, csak november végére jött össze. Az év végére 70 milliárdhoz közelíthet a tartozásállomány.

A legnagyobb adós a Honvédkórház (3,7 milliárd forint, ebből 2 milliárd kifizetési késése több hónapos). Rosszul áll a Debreceni Egyetem is (2,8), de a szegedi és a pécsi intézmény is közelíti a 2 milliárdos mínuszt.

A 100 kórházból további 15 intézményben haladja meg az egymilliárdot a kifizetetlen számlák értéke (Péterfy, Dél-pesti, Békés megyei, Jász-Nagykun-Szolnok megyei).

Az állami szervek adósságaira jutott forrás, hisz

nullszaldós az Országos Mentőszolgálat (OMSZ), az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ),

a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK), az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) valamint az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) is.

Kiss Zsolt, a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő főigazgatójától a lap úgy tudja, egy új finanszírozási rendszer előkészítésén dolgoznak, ellátásalapú, eredményorientált rendszerben gondolkodnak, amelyben az intézmények nem több kapacitásért (tvk), hanem több ellátási feladatért pályázhatnának. Az átalakítás fedezete pedig elméletben az a 40 milliárd forint, ami már ez év elejétől rendelkezésre áll.

A kórházi beszállítók késleltetett kifizetése a kkv-szektort érinti legrosszabbul.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.

Szép a havazás, csak közlekedni ne kelljen - fotók

A havas táj látványát, a téli hangulatot sokan szeretjük, közlekedni benne annál kevésbé tartozik a kedvenceink közé. Ám ez a két dolog együtt jár, mint azt a szép, de némiképpen ijesztő fotóinkon is látszik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kifakadt Kína leggazdagabb embere, nyíltan kritizálta a kormányt is

Kifakadt Kína leggazdagabb embere, nyíltan kritizálta a kormányt is

A kínai gazdaság egyik legbefolyásosabb szereplője és egyben Kína leggazdagabb embere, Zhong Shanshan, a Nongfu Springs italgyártó cég alapítója kemény kritikát fogalmazott meg az online vásárlási platformokkal, különösen a Pinduoduóval szemben. Zhong szerint ezek a platformok árháborút indítottak, amely számos vállalatot és iparágat károsított meg, miközben az ország gazdasági visszaeséssel küzd. A milliárdos üzletember a kínai kormányt is bírálta, amiért nem tett eleget a helyzet kezelésére - írta meg a CNN.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×