eur:
411.24
usd:
392.8
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília

A Csiky Gergely Színházból érkezett helyettes államtitkár az Emmi-be

Fülöp Péter, a kaposvári Csiky Gergely Színház menedzserigazgatója lett hétfőtől az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) művészeti, közművelődési és közgyűjteményi ügyekért felelős helyettes államtitkára

Fülöp Péter 1986-ban született Pécsett. 2010-ben a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán jogász, majd 2014-ben a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán közgazdász diplomát szerzett. Jogi, közigazgatási jogi stúdiumokon oktatott a Pécsi Tudományegyetem több karán. Doktoranduszként elnökségi tagja, majd elnökhelyettese a Doktoranduszok Országos Szövetségének - áll a helyettes államtitkár Emmi által közölt életrajzában.

Fülöp Péter 2015-ben a Csiky Gergely Színház gazdasági és produkciós igazgatója lett, 2016 óta menedzserigazgatóként vezette a teátrumot.

Fülöp Péter hétfőtől művészeti, közművelődési és közgyűjteményi ügyekért felelős helyettes államtitkárként az Emmi kultúráért felelős államtitkárságának munkáját segíti.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor előállt a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével

Orbán Viktor előállt a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottsága (FCC) új szabályozásról döntött a tenger alatti internetkábelek biztonságának növelésére. A döntés hátterében a növekvő nemzetbiztonsági aggályok állnak, különös tekintettel Kína és más potenciális fenyegetést jelentő országok tevékenységére. Az FCC egyhangúlag szavazta meg a javaslatot, amely a globális internetforgalom több mint 98%-át bonyolító, több mint 400 tenger alatti kábelből álló hálózatot érinti.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×