Infostart.hu
eur:
362.1
usd:
310.78
bux:
150755.02
2026. augusztus 26. szerda Izsó
Nyitókép: Pixabay

Történelmi rekord Magyarországon

Sosem látott mértékű villamosenergia-fogyasztásról számolt be a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt.

A társaság adatai szerint a valaha mért legnagyobb rendszerterhelési adatot csütörtökön 13 óra 15 perckor regisztrálták.

Az idei nyári fogyasztási csúcs nem csak az előző évihez képest magasabb:

a 6633 megawattos csúcsérték 176 megawattal több, mint az eddigi rekord, amelyet 2015. július 8-án mért a rendszerirányításért felelős társaság.

A társaság közleménye idézi Kovács Gábort, a Mavir általános vezérigazgató-helyettesét, aki elmondta: az irodai és otthoni klímaberendezések tömeges használata, illetve a hűtőszekrények, hűtőberendezések, hűtőházak nagyobb igénybevétele jelentősen növeli a fogyasztást.

A 27 fokos napi átlaghőmérséklet felett minden 1 fokos emelkedéssel körülbelül 100 megawatt, azaz mintegy 50 ezer háztartásnyi többlet-teljesítményt igényel az ország. A Mavir fel van készülve az ilyen extrém időszakokra - hangsúlyozta.

Címlapról ajánljuk

Ki volt a Premier League eddigi legjobb menedzsere?

A múlt hét végén megkezdődő Premier League immár a 35. a sorozat történetében, talán ez is inspirálta a BBC szakíróját, elemzőjét, hogy választ keressen a megválaszolhatatlan kérdésre: ki volt a PL eddigi legjobb menedzsere.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×