eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Ratatics Péter, a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója (b2) a Mol-csoport épülő új székházának építkezésén Budapest XI. kerületében, a Kopaszi-gáton 2019. június 26-án. A 120 méter magas, 28 emeletes, várhatóan 2021-re elkészülő Mol Campus a főváros legmagasabb épülete lesz.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Így áll a Mol új székházának építése - képek

A Mol Campus kivitelezésének fővállalkozóját a tervek szerint szeptemberig kiválasztják, ez lesz a legnagyobb szerződés a Mol-csoport 28 emeletes, 120 méter magas új székházának építésénél - mondta Ratatics Péter, a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója a beruházás belsőépítészeti terveinek helyszíni bemutatóján.

A fővállalkozói kivitelezési tender tavaly novemberben indult el, a zártkörű pályázatra négy társaságot hívtak meg; egy teljesen magyar tulajdonút, két magyarországi tevékenységet is folytató nemzetközi hátterűt, és egy olyan nemzetközi céget, amelynek még nem volt magyarországi projektje, de már sok magasépületet épített - ismertette. Két pályázat van még versenyben, a nyertessel várhatóan szeptemberben megkötik a szerződést, amely a beruházás teljes költségének nagy részét lefedi - közölte az ügyvezető igazgató.

Kérdésre válaszolva Ratatics Péter úgy fogalmazott, költségbecslések vannak arról, mennyibe kerül majd az épület, de ezt egyelőre nem kívánják nyilvánosságra hozni.

A Mol-csoport teljesen saját forrásból építi meg az új székházat.

Az ügyvezető igazgató felidézte, hogy a Mol munkatársai jelenleg öt budapesti kerületben, kilenc különböző épületben dolgoznak. A főváros XI. kerületében, a Kopaszi-gát mellett épülő 86 ezer négyzetméteres irodaház lehetőséget teremt arra, hogy a munkatársak egy épületben kapjanak helyet. A Mol új központja 2500 munkavállalónak biztosít majd korszerű munkakörnyezetet, várhatóan 2022-től.

Az egyedi megoldások eredményeképpen speciális irodaterek jönnek létre, az üvegfelületek lehetővé teszik, hogy a munkaterületek 90 százaléka természetes fényt kapjon. Az épület teljes energiaigényének több mint negyedét megújuló energiából biztosítják, és az üzemeltetésnél többféle innovatív, illetve fenntartható megoldást alkalmaznak majd - ismertette.

A talajszint alatt négyszintes garázsrendszer épül csaknem 900 parkolóhellyel, valamint külön parkolókat alakítanak ki a motoroknak és kerékpároknak.

A panorámalifttel megközelíthető, legfelső emeleten lévő kilátóterasz nyilvános lesz, a belépődíjról még nincs döntés.

A Mol Campus tervezője a londoni építészcég, a Foster + Partners, az építésziroda magyarországi partnere a FintaStúdió. A belsőépítészeti terveket a berlini székhelyű belsőépítész cég, a Kinzo készíti, magyarországi partnerük a Minusplus tervező és designer iroda.

A belsőépítészeti terveket szerdán közzétették a projekt weboldalán.

Kérdésre válaszolva az ügyvezető igazgató úgy fogalmazott: az épület jogerős építési engedéllyel rendelkezik, a hivatalos örökségvédelmi zónán kívül van, nem számítanak arra, hogy az UNESCO múlt héten közzétett kifogásai miatt változtatni kell a terveken.

Címlapról ajánljuk

Jön a havazás, elkészültek az első térképek

Jelentősebb havazásra figyelmeztet, ezért óvatosságot és a közösségi közlekedés előnyben részesítését kéri az autósoktól a Fővárosi Önkormányzat és a Budapesti Közművek. Közben a meteorológia intézet bemutatta azt a térképet, amelyen a várható havazás láthetó.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×