eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Az Országgyűlés plenáris ülése 2019. április 1-jén.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

A nemzeti összetartozás évéről is szavaznak az Országgyűlésben

Az Országgyűlés hétfőtől kéthetes üléssel folytatja munkáját. A képviselők hétfőn többek között a kormány tagjait interpellálják, majd kedden a nagyszülői gyed bevezetéséről is tárgyalni kezdenek.

Megemlékezéssel kezdődik az Országgyűlés plenáris ülése délután egy órakor. A törvényhozás tagjai Nagy Ferenc József munkássága előtt hajtanak fejet. A volt parlamenti képviselő, a Kisgazda Párt korábbi elnöke, az Antall-kormány és a Boross-kormány földművelésügyi minisztere május 14-én, 96 éves korában hunyt el.

Ezután napirend előtti felszólalások lesznek, melyek előadói várhatóan a tegnapi európai parlamenti választások eredményét értékelik.

Körülbelül negyed háromtól megkezdődnek a határozathozatalok. A képviselők elfogadják a napirendet, utána felkérik az igazságügyi bizottságot a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság tavalyi beszámolójának megtárgyalására, a gazdasági bizottságot pedig a Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatal hasonló beadványának megvitatására.

Ezt követően létrehoznak egy eseti bizottságot az Alkotmánybíróság tagjainak jelölésére, majd belevágnak az interpellációkba, a kérdésekbe és az azonnali kérdésekbe.

Kedden általános vitákat tartanak az állattenyésztés helyzetéről, a Magyarország és Brazília közti kiadatási egyezményről, arról, hogy 2020-at, a trianoni békediktátum 100. évfordulójának évét a nemzeti összetartozás évének nyilvánítsák-e, valamint több nemzetközi egyezmény kihirdetéséről és a nagyszülői gyedről. Ez utóbbit Orbán Viktor jelentette be a kormány hétpontos családvédelmi akciótervének részeként.

A Parlament jövő héten hétfőn is összeül. Akkor nem lesznek viták, csak napirend előtti felszólalások, kérdések és azonnali kérdések.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×