eur:
411.23
usd:
392.77
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Az Országgyűlés plenáris ülése 2019. április 1-jén.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

A nemzeti összetartozás évéről is szavaznak az Országgyűlésben

Az Országgyűlés hétfőtől kéthetes üléssel folytatja munkáját. A képviselők hétfőn többek között a kormány tagjait interpellálják, majd kedden a nagyszülői gyed bevezetéséről is tárgyalni kezdenek.

Megemlékezéssel kezdődik az Országgyűlés plenáris ülése délután egy órakor. A törvényhozás tagjai Nagy Ferenc József munkássága előtt hajtanak fejet. A volt parlamenti képviselő, a Kisgazda Párt korábbi elnöke, az Antall-kormány és a Boross-kormány földművelésügyi minisztere május 14-én, 96 éves korában hunyt el.

Ezután napirend előtti felszólalások lesznek, melyek előadói várhatóan a tegnapi európai parlamenti választások eredményét értékelik.

Körülbelül negyed háromtól megkezdődnek a határozathozatalok. A képviselők elfogadják a napirendet, utána felkérik az igazságügyi bizottságot a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság tavalyi beszámolójának megtárgyalására, a gazdasági bizottságot pedig a Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatal hasonló beadványának megvitatására.

Ezt követően létrehoznak egy eseti bizottságot az Alkotmánybíróság tagjainak jelölésére, majd belevágnak az interpellációkba, a kérdésekbe és az azonnali kérdésekbe.

Kedden általános vitákat tartanak az állattenyésztés helyzetéről, a Magyarország és Brazília közti kiadatási egyezményről, arról, hogy 2020-at, a trianoni békediktátum 100. évfordulójának évét a nemzeti összetartozás évének nyilvánítsák-e, valamint több nemzetközi egyezmény kihirdetéséről és a nagyszülői gyedről. Ez utóbbit Orbán Viktor jelentette be a kormány hétpontos családvédelmi akciótervének részeként.

A Parlament jövő héten hétfőn is összeül. Akkor nem lesznek viták, csak napirend előtti felszólalások, kérdések és azonnali kérdések.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×