eur:
411.54
usd:
392.62
bux:
79860.83
2024. november 25. hétfő Katalin
A Zsigmond Király Egyetem ünnepélyes tanévnyitója Budapesten 2017. szeptember 8-án. Az intézmény az alkalmazott tudományok egyetemeként működik.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Új néven folytatja és megújul a Zsigmond Király Egyetem

Milton Friedman Nobel-díjas közgazdász nevét veszi fel a Zsigmond Király Egyetem. Szatmári Péter, az intézmény rektora az InfoRádiónak hangsúlyozta, az egyetem nem csak nevében újul meg: a munkaerőpiaci igényekhez igazítja képzéseit, új, hiánypótló szakokat indít, ezzel piacképes tudáshoz segítve hallgatóit.

Milton Friedman magyar származású, Amerikában alkotó Nobel-díjas kutató, tudós, közéleti szereplő – mondta Szatmári Péter, a Milton Friedman Egyetem, a korábbi Zsigmond Király Egyetem rektora. Az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) 2017 októberében vette át az egyetem fenntartását, az intézmény vezetése azóta gondolkodik azon, hogy felelhetne meg a kor elvásárainak. Az új irányhoz és elképzelésekhez új név is társul – tájékoztatott a rektor.

„Kerestük és keressük azokat a réseket, azokat a területeket, amelyeket egyrészt még más nem fedezett fel, másrészt a munkaerőpiac visszaigazol”

– hangsúlyozta Szatmári Péter. Mint mondta, olyan tudásközösségben gondolkodnak, amiben az oktatás, a munkaerőpiac, az állami szféra és a kutatás, a tudomány is jelen van. Egy éven belül 4 kart szeretnének létrehozni: gazdasági és informatikai, társadalomtudományi, pedagógiai, valamint hittudományi szakterületre tagolnák az egyetemet.

Az intézményvezető elmondta: az ősz arról fog szólni, hogy a keresztfélévre és a következő nagy beiskolázási kampányra már az egyetem minden új elemét – az új szakokat, az innovációt és a startup-gondolkodást – bemutassák.

Most szeptembertől újonnan megjelenik a sportlétesítmény-menedzsmentet oktató képzésük, de a pedagógusképzés irányába is nyitnának – tette hozzá Szatmári Péter.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a béregyezségről: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a béregyezségről: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×