Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil

Új döntés születhet a lúgos támadás ügyében – lapszemle

A brit Királyi Légierő és a Magyar Honvédség pilótái közös gyakorlatot tartanak a nyáron – írja a Magyar Idők. A Magyar Nemzet azt írja, a negyedik bírói tanács dönt ma a lúgos támadás ügyében. A Világgazdaság szerint kissé zárult a kereseti olló az ország egyes régiói között. Donald Trump és kormánya veszélyes vizekre tereli az Egyesült Államokat – állítja a Portfolio. A napi.hu cikke szerint lassul a növekedés a magyar internetes kiskereskedelemben.

A Magyar Idők úgy értesült, hogy a brit Királyi Légierő négy-öt Tájfun típusú katonai vadászgépe érkezik Magyarországra a nyár folyamán, hogy közösen gyakorlatozzon a Magyar Honvédség Gripen harci repülőgépeivel. A magyar és a brit légierő hajózói közös műveleti kiképzést tartanak augusztus elején Kecskeméten, ahol a harci feladatokat és az elfogást is gyakorolják – írja a lap.

A Magyar Nemzetben az olvasható, hogy a negyedik – de valószínűleg nem az utolsó – bírói tanács dönt ma a lúgos támadásként ismertté vált bűncselekmény ügyében. Az évek óta húzódó eljárásban azzal vádolják a Budai Irgalmasrendi Kórház volt főigazgatóját, Bene Krisztiánt, hogy 2013. március 12-én reggel megtámadta a volt barátnőjét, elkábította és lúggal szétmaratta a nemi szervét.

A Világgazdaság szerint kissé zárult a kereseti olló az ország egyes régiói között. Budapesten 2013 végén 192 ezer forint volt a nettó átlagkereset, tavaly decemberben viszont már 250 ezer. A fizetések az utóbbi négy évben országos szinten is csaknem 30 százalékkal, 151 ezerről 197 ezerre növekedtek.

A Portfolio azt írja, hogy Donald Trump és kormánya a rosszul időzített és tartalmában is megkérdőjelezhető amerikai költségvetési lazítással veszélyes vizekre tereli az Egyesült Államokat, a felelőtlen költekezésnek és a gazdaság túlhevítésének ugyanis súlyos következményei lehetnek. Az amerikai dollár lehet Trump gazdaságpolitikájának egyik nagy vesztese – olvasható a portálon.

A napi.hu szerint lassul a növekedés a magyar internetes kiskereskedelemben, ugyanakkor a belföldi online piac bevétele csaknem 18 százalékkal emelkedett 2017-ben az előző évhez képest, így háromszor akkora bővülést ért el, mint a kiskereskedelem.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Az amerikai elnök teljes olajblokádot hirdetett Venezuela ellen, hadihajókkal zárná el az ország fő bevételi forrását. Szakértők szerint a gazdasági nyomás egyedül nem biztos, hogy elég lesz a rendszer megdöntéséhez.

Az EU nem ezt az utat tervezte Ukrajna támogatására - Merz ennek ellenére elégedett

A zárolt orosz vagyon érintetlen maradt, a tagállamok három kivétellel Ukrajna 90 milliárd eurós támogatásában állapodtak meg. Legalábbis a nyilvánosság előtt ezzel a német kancellár is elégedett volt, noha az eredményhirdetésig az ellenkezőjét remélte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×