„Három centrumkórháznak kell létrejönnie a fővárosban” – mondta a miniszterelnöki biztos. A létesítmények közül kettő Pesten – az Egyesített Szent István és Szent László Kórház, illetve a Honvédkórház bázisán –, egy pedig teljesen új, zöldmezős beruházásként Dél-Budán épül. Utóbbi közel öt év múlva nyithatja meg kapuit – tette hozzá Bedros Róbert.
„A zöldmezős beruházás azt jelenti, hogy kompromisszumok nélkül tudunk kórházat építeni”
– emelte ki a miniszterelnöki biztos. Egyágyas szobákat alakítanának ki a felnőttellátásban, a – budai részen rendkívül rossz helyzetben lévő – gyermekellátást pedig jelentősen javítaná az új intézmény, ahol a szülő egy szobában aludhat beteg gyermekével.
Helikopterleszállót és saját mentőállomást is terveznek az építménybe, amely 1,2 millió lakos egészségügyi ellátásáért felel majd. A felnőtt részbe 1040 ágy kerül majd, és további 200-300 gyermek ápolására lesz alkalmas a szuperkórház. Az intézménynek saját nővérszállója lesz, illetve az ott dolgozók gyerekei részére 60 fős bölcsődét és ugyanekkora óvodát terveznek építeni – árulta el Bedros Róbert.
A miniszterelnöki biztos elmondása szerint szakemberek nagy részét a Szent Imre Kórházból érkező dolgozók teszik ki, a gyermekellátást pedig a Semmelweis Egyetem Gyermekklinikájával együttműködésben oldják meg. A kórházban nagy előadók és kisebb tantermek is lesznek, ahol a szakvizsgára készülő orvostanhallgatókat fogják képezni.
Néhány héten belül kiírják a tervpályázatot, majd szerződést kötnek a nyertessel. Bedros Róbert szerint terv 1,5-2 év alatt készül el; ezután rakják le az alapkövet, és kezdik meg az építkezést.