„Az alacsony bérek politikája nem jött be”
– mondta Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke az InfoRádiónak. Boros hozzátette, a most tervezet sztrájkjuk lesz a negyedik alkalom, hogy a köztisztviselők nem veszik fel a munkájukat.
Több lépcsős sztrájkot hirdet a szakszervezet:
januárban 12-én, 15-én, februárban 15-én, 16-án és 19-én, illetve márciusban 7-én, 8-án és 9-én sztrájkolnak a köztisztviselők, vagyis csak a halaszthatatlan ügyeket fogják elvégezni, mint a haláleseti könyvezést, vagy katasztrófa esetén az ügyintézést.
A bérkövetelések mellett az ágazatban jelentkező súlyos munkaerőhiányra is felhívják a figyelmet, amely akár a választások lebonyolítását is akadályozhatja. Boros Péterné elmondta,
a tizenhétezer közalkalmazott béremelése összesen 45 milliárd forintot jelentene évente a költségvetésnek,
a béremelésről szóló tárgyalásokban minden önkormányzati érdekszövetség részt vett, kivéve a Megyei Jogú Városok Szövetsége, amelynek vezetője Szita Károly, aki ebben a félévben lesz a soros elnöke az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsának.
A szakszervezet elnöke hozzátette, hogy a törvény szerint a sztrájkolóknak a munkahelyükön kell lenniük – ezért különböző karitatív megmozdulásokban is gondolkodnak, hogy pontosan mennyien vesznek majd részt a sztrájkban, azt majd hétfőn jelentik be.