A miniszter közölte: egyelőre nem tudnak arról, hogy az emberrablóknak követeléseik lennének, így nem kívánt arra a kérdésre válaszolni, hajlandó lenne-e váltságdíjat fizetni a magyar kormány.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium minden konzuli és diplomáciai eszközt felhasználva, a Terrorelhárítási Központtal együttműködve dolgozik az ügy megoldásán - mondta a miniszter.
A TEK közleményben tudatta, hogy válságközpontja megkezdte a működést, és felvette a kapcsolatot a külföldi társszervekkel.
A Reuters brit hírügynökség kedden számolt be arról, hogy hat embert raboltak el egy német konténerhajóról Nigéria partjainál. A Peter Doehle Schiffarhrts KG azt közölte, hogy kalózok támadták meg a hajót szombaton, amikor Nigéria egyik kikötőjéhez közelített, és hat embert vittek magukkal a legénységből. Emberrablók fogva tartják őket Nigériában.
A hajótársaság szóvivője csak annyit mondott, hogy németek nem voltak az elhurcoltak között, a Reuters az érintett országok hatóságaitól azonban úgy tudja, hogy négy fülöp-szigeteki, egy ukrán és egy magyar állampolgárról van szó.
Egyelőre még nincs kapcsolat az emberrablókkal. A hajó a maradék - 12 tagú - legénységgel elhajózott Nigéria közeléből - mondta a hajótársaság szóvivője.
Legutóbb 10 éve, 2010-ben esett fegyveresek fogságába külföldön magyar állampolgár, akkor egy békefenntartót, Papp István nyugalmazott alezredest rabolták el Szudánban, akit nemzetközi közreműködéssel szabadított ki 3 hónapos fogság után a TEK.