Infostart.hu
eur:
377.95
usd:
319.69
bux:
130030.34
2026. február 7. szombat Rómeó, Tódor

Döbbenetes mennyiségű pénzt loptak egy bankból

Őrizetbe vettek Srí Lankán egy ottani állampolgárt, akit azzal gyanúsítanak, hogy segítséget nyújtott egy tajvani bank elleni hackertámadásban, mely során 60 millió dollárt (mintegy 16 milliárd forintot) tulajdonítottak el a pénzügyi intézettől - közölték hétfőn a tajvani bűnüldözési hatóságok.

A tajvani Far Eastern International Bank október 6-án arról adott tájékoztatást, hogy számítógépes rendszerét vírus fertőzte meg, és 60 millió dollárt loptak el tőle. A pénzt több részletben, különböző országokba, köztük Srí Lankára, az Egyesült Államokba és Kambodzsába utalták.

Később kiderült, hogy a hackertámadásban közreműködéssel gyanúsított férfi J. C. Nammuni néven nyitott számlát Srí Lankán, éppen erről a számláról akart lehívni 26 ezer dollárt, amikor elfogták őt. A gyanúsított egy Srí Lanka-i állami vállalat egyik vezetője - közölte a CNA tajvani hírügynökség.

Tajvan pénzügyi felügyelő hatósága hétfőn közölte: az összeg nagy részét már visszaszerezték, de félmillió dollár (több mint 132 millió forint) még hiányzik.

Címlapról ajánljuk

Ürge-Vorsatz Diána: a luxusigények felfalják, így veszélyben lehet a zöld jövő

A megújuló energiaforrások globális térnyerése látványos, mégsem hozza el automatikusan a fosszilis korszak végét – mutat rá egy friss tanulmány. A kutatás egyik szerzője, Ürge-Vorsatz Diána szerint a globális energiaéhség erősebb, ezért az új megújuló kapacitások jelentős része nem a szén- vagy gázalapú erőműveket váltotta fel, hanem az új fogyasztást szolgálta ki.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×