eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma

Bajba kerültek a kórházak

Rohamosan nő az adósságuk, itt vannak a friss adatok.

Augusztusban 5,1 milliárd forinttal emelkedett a költségvetési szervek, állami intézmények összesített adósságállománya - közölte a friss adatokat a Magyar Államkincstár információi alapján az mfor.hu.

Nyolc hónap elteltével 45,2 milliárd forint adósságot halmoztak fel, vagyis újra lejátszódik az a folyamat, amit minden évben tapasztalni: az állami fenntartású szervek képtelenek a rendelkezésükre álló forrásokból fedezni a működésüket, ezért a költségvetésnek utólag kell helyt állnia a keletkezett adósságért.

A legnagyobb baj ezúttal is az egészségügyben jelentkezik:

a kórházak, más ellátók összesen 35,2 milliárd forinttal maradtak idén január és augusztus között adósok.

Ha így haladunk tovább, az adósságuk az év végére elérheti az 52-53 milliárdot.

A Péterfy utcai kórház adóssága augusztus végén meghaladta az 1,6 milliárd forintot. A "csúcstartó" az MH Egészségügyi Központ, 3,272 milliárd forinttal.

Augusztus végén a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) 634 millió forint adóssággal küzdött, a Budapesti Rendőr-főkapitányság 298 millióval, a Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV) 306 millióval. A Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóságon 746 milliós adósságot tartottak nyilván, a Debreceni Egyetemen 1,2 milliárdot, a Szegedi Tudományegyetemen több mint 1,5 milliárdot.

Címlapról ajánljuk
Magyarországon is szavazhatnak a román elnökre

Magyarországon is szavazhatnak a román elnökre

Romániában vasárnap belföldön is megkezdődött a szavazás az idei elnökválasztáson, amelyen az ország 19 millió választópolgára arról dönt, ki legyen az országot tíz éve vezető Klaus Iohannis államfő utódja.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Új gazdasági világrend körvonalazódik: ez vár ránk a „globális rendetlenség” korában

Új gazdasági világrend körvonalazódik: ez vár ránk a „globális rendetlenség” korában

A világ gazdasági rendje átalakulóban van, miközben az iparpolitika és a gazdasági biztonság új eszközei formálják a globális kapcsolatrendszereket. Az Egyesült Államok és az EU erőfeszítései a Kínától való függőség csökkentésére, valamint a geopolitikai feszültségek által felerősített protekcionizmus új törésvonalakat teremtenek az értékláncokban – írja a világgazdaságról szóló friss elemzésében a brüsszeli döntéshozatalban befolyásos Jacques Delors Intézet. A kutatás megoldásokat javasol a G20 tagországok számára az ellátási láncok diverzifikálására, a digitális tér biztonságának fokozására és a zöld átállás előmozdítására, miközben figyelmeztet az egyoldalú gazdasági intézkedések veszélyeire.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×