Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil

Beszippantja a magyar szakmunkásokat Ausztria - lapszemle

A Magyar Idők szerint szeptemberben lesz Tesco-sztrájk. A Magyar Nemzet arról ír, hogy drágulhat a kenyér.

A Magyar Idők úgy tudja, hogy szeptember harmadik vagy negyedik hétvégéjén sor kerülhet a totális Tesco-sztrájkra az országban, miután a szerdai sztrájktárgyaláson, a hivatalos nyilatkozatokkal ellentétben, egyetlen kérdésben sem közeledtek az álláspontok. A lap birtokába került az a dokumentum, amely a multilánc hivatalos válaszait tartalmazza a dolgozók követeléseire. Eszerint az idén egyáltalán nem szándékozik bért vagy létszámot emelni a legnagyobb ágazati foglalkoztató, inkább időhúzással próbál kihátrálni a kényes helyzetből. A Munkástanácsok szerint a kiskereskedelmet átrajzolhatja a vita kimenetele.

A Magyar Nemzet szerint emelhetik ősztől a kenyér árát a pékek. A liszt drágulása és az egyre magasabb munkaerőköltségek miatt az ágazat szereplői lépéskényszerbe kerültek. Mindez a legoptimistább vélemények szerint is azzal jár majd, hogy őszszel legalább 10 százalékkal emelkedik a kenyér ára. Egy vidéki pékségnél a lap kérdésére azt mondták, ők legfeljebb 15 százalékos emelést terveznek, de nem kizárólag a drágább liszt miatt. Úgy fogalmaztak, egyre kevesebb a szakember, akiket csak megfelelő bérrel tudnak megtartani.

A Világgazdaság is ez utóbbival foglalkozik. Mint a lap írja: beszippantja a magyar szakmunkásokat az osztrák munkaerőpiac, Szlovákiában dolgozó ingázóból viszont egyre kevesebb van. A Bécs-Pozsony-Győr háromszögben a KSH adatai alapján naponta mintegy 10 ezren ingáznak, a nyári és őszi idénymunkák idején ennél is sokkal többen. Ausztriában a vendéglátás és a vasipari területen van igény a magyar dolgozókra, míg északi szomszédunknál az öt legkeresettebb foglalkozás a fegyveres erő, gyógypedagógus, idegenvezető, mozdonyvezető, valamint az utcai és piaci árus.

A Portfolio az új, ingyenautós üzletnek járt utána. Az ígéret egyszerű: minimális tagdíjfizetés mellett és pár ismerősünk beszervezésével kapunk három évre egy új autót a cégtől, aminek (majdnem) minden kiadását fizetik, ráadásul még egy csomó pénzt is kereshetünk egy jó kis hálózat felépítésével. Bár a kacifántos és egymásnak gyakran ellentmondó ajánlói videókból és az interneten csak szűk körben elérhető értékesítési prezentációkból nem derül ki; a portál számításai alapján a séma kockázatos, hosszú távon nem fenntartható és csak egy szűk réteg jár vele jól.

A Napi.hu összeállításából megtudhatják, igen sok jogszabály változik mától. Többek közt fizetőssé válik a parkolás a Városligetben, de meglepődik az is, aki 900 wattosnál nagyobb teljesítményű porszívót venne a boltban. Az új tanév az eddiginél magasabb tanári béreket és egészségesebb iskolai büféket hoz. Szombattól még könnyebb lesz kamatmentes hitelhez jutni, indul minden idők legnagyobb turisztikai programja, országossá válik a vastagbél szűrési program, valamint listára kerülnek az áram- és vízszerelők. További részletek 9 óra után az Üzleti reggeli című műsorunkban.

A Pénzcentrum a Formatex felmérését idézi, amikor azt írja: az óvodás és kisiskolás gyermekek különóráira a családok nagy része havonta 5-10 ezer forint körüli összeget költ. Óvodás korban a családok 80 százaléka megússza havi tízezer forint alatt a foglalkozásokat, de alsó tagozatban már több mint 40 százaléknak mélyebben a zsebébe kell nyúlnia, minden tizedik család 20 ezer forintot, a szülők 3,5 százaléka pedig 30 ezret is kiad.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Az amerikai elnök teljes olajblokádot hirdetett Venezuela ellen, hadihajókkal zárná el az ország fő bevételi forrását. Szakértők szerint a gazdasági nyomás egyedül nem biztos, hogy elég lesz a rendszer megdöntéséhez.

Az EU nem ezt az utat tervezte Ukrajna támogatására - Merz ennek ellenére elégedett

A zárolt orosz vagyon érintetlen maradt, a tagállamok három kivétellel Ukrajna 90 milliárd eurós támogatásában állapodtak meg. Legalábbis a nyilvánosság előtt ezzel a német kancellár is elégedett volt, noha az eredményhirdetésig az ellenkezőjét remélte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×