A MÁV-csoport tájékoztatása szerint a bezárást az indokolja, hogy olyan karbantartási és felújítási munkákra kerül sor a vágányokon, a váltókon, a forgalmat irányító biztosítóberendezésen, a felsővezeték-hálózaton, az utasperonokon és az állomásépületen, amelyek elvégzése halaszthatatlanná vált, azonban a vonatforgalom fenntartása mellett nem lehet elvégezni.
A MÁV-Start július 5-e éjfélig ideiglenes menetrendet vezet be, hogy az utasok könnyen eljuthassanak budapesti céljaikhoz. Több vonatot más budapesti állomásra fut majd be.
A Budapest-Debrecen-Nyíregyháza és a Budapest-Miskolc-Nyíregyháza vonalon közlekedő "kör" InterCity (IC) vonatok, valamint a záhonyi IC vonatok Zugló megállóhelyig közlekednek, és onnan is indulnak.
A Budapest-Nyugati-Záhony vonalon közlekedő gyorsvonatok Kőbánya-Kispestről indulnak, és oda érkeznek.
A Budapest-Nyugati-Vác-Szob és a Budapest-Nyugati-Cegléd-Szolnok vonalon közlekedő vonatok menetrendjét összevonják: a zónázó vonatok Szob-Vác-Rákospalota-Újpest-Zugló-Cegléd, a helyi vonatok pedig Vác-Rákosrendező-Zugló-Monor útvonalon közlekednek. Lesznek azonban olyan vonatok, amelyek a Dunakanyar felől csak Rákospalota-Újpestig, Cegléd felől pedig Zugló megállóhelyig közlekednek.
A Budapest-Nyugati-Veresegyház-Vác vasútvonalon közlekedő vonatok fővárosi végállomása ideiglenesen Rákospalota-Újpesten lesz.
A szegedi IC vonatok a Nyugati helyett Kelenföld állomásra érkeznek, és onnan indulnak Kőbánya-Kispest érintésével.
A Kőbánya-Kispest-Székesfehérvár viszonylatú G43-as személyvonatok csak Kelenföld és Gárdony között közlekednek. A Kőbánya-Kispest-Tárnok közötti S36-as személyvonatok Kelenföld-Tárnok között járnak majd a felújítás alatt.
A lajosmizsei vonalon - pályafelújítás miatt - a vonatok helyett vonatpótló autóbuszok szállítják az utasokat Kőbánya-Kispest és Ócsa között június 22-től augusztus 19-ig.
A Budapesti Közlekedési Központ ezen a héten tájékoztatja majd az utazókat a bezárás miatti fővárosi közlekedési változásokról.
Hanganyag: Németh Zoltán





