Mérhetetlen párt utasítgatná a közmédiát
Oroszország azért fokozza az Ukrajna ellen elkövetett drón-és rakétatámadásait, hogy megtörje az ukránok ellenállását - jelentette ki szombaton Kijevben a német külügyminiszter. A nap folyamán orosz célpontok elleni újabb támadásokról számolt be Zelenszkij, Macron francia elnök is megszólalt a Krivij Rih elleni csapásról, Putyin orosz elnök pedig megtorlásokat ígért az orosz infrastruktúra elleni ukrán támadásokra válaszul.
Az Egyesült Államok 50 százalékos vámot vetett ki mintegy 20 milliárd dollár értékű kanadai árucikkre, miután zátonyra futottak a két ország közötti kereskedelmi tárgyalások.
Canada's prime minister said he was "reluctantly" announcing retaliatory tariffs as he accused the US of starting a trade war.