Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 25. vasárnap Pál

Jogszabály-módosítás készül a gyermek-ketrecharc ellen

Paksi bővítés, devizahitelesek és a szegény sorsú gyerekek ketrecharca - a többi között ezekről esett szó az Országgyűlés napirend előtti felszólalásai között.

Széll Bernadett, az LMP képviselője napirend előtti felszólalásában a paksi bővítéshez tervezett orosz hitel miatti aggodalmait ismertette, mondván, hogy a kormánypártok képviselőinek elment a józan eszük, hisz Oroszországtól nem szabadna kölcsönkérni, pláne egy ekkora összeget, amely akár évtizedekre eladósíthatja Magyarországot.

Felszólalása közben a politikus és LMP-s képviselőtársai transzparensekkel tiltakoztak a paksi bővítés, és az ehhez tervezett hitelszerződés ellen. Kövér László házelnök erre konstatálta, hogy házszabálysértő rendzavarás történt, amelynek szankcionálásáról a házbizottság dönthet.

Tállai András államtitkár válaszában feltette a kérdést, hogy Széll Bernadett inkább az IMF-től venne fel az ország kormányzásának is feltételeket szabó hitelt, mint Oroszországtól? Az orosz hitelt egy magyar tulajdonban maradó termelő beruházás számára veszi fel az ország, amely akár exportra is termelhet, 10 ezer munkahelyet teremt és erősíti Magyarország energiabiztonságát valamint energia-függetlenségét - tette hozzá a politikus.

Z. Kárpát Dániel, a Jobbik képviselője a Kúria jogegységi döntése nyomán a devizahitelesek újabb kormányzati segítségét sürgette. Tállai András államtitkár azzal reagált, hogy a képviselő már nem sokáig szólalhat fel a Parlamentben a devizahitelesek ügyében, mert a kormány hamarosan kezeli a problémát.

Simicskó István államtitkár a nemrég elhunyt Grosics Gyuláról az Aranycsapat egykori kapusáról emlékezett meg.

Kunhalmi Ágnes, az MSZP képviselője a Blikk múlt heti cikke nyomán a szegény sorsú gyerekek és fiatalkorúak ketrecharca ellen emelt szót. Rétvári Bence államtitkár válaszában elismerte, hogy szintén megdöbbent a gyerekek viadalán, ezért jogszabály-módosítást is terveznek a fiatalkorúak full-contact ütközetei ellen.

Rogán Antal két kérést fogalmazott meg a kormány felé. Egyrészt, hogy a kabinet minél határozottabban lépjen föl az adóbliccelőkkel szemben, mert - mint mondta - az RTL Klub nyeresége ellenére tavaly nem fizetett társasági nyereségadót. Másrészt arra kérte a kormányt, hogy minél hamarabb dolgozza ki a devizahitelesek megsegítésének következő lépését.

Tállai András államtitkár válaszában a reklámadó módosítását kezdeményezte, hogy egy korábbi cég felvásárlásából származó veszteség - mint a sajtóhírek szerint az RTL Klub esetében - ne csökkenthesse egy társaság adóalapját sem.

Hanganyag: Sigmond Árpád

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Brüsszel újra feltalálná a belső piacot – most minden jel szerint működni is fog

Brüsszel újra feltalálná a belső piacot – most minden jel szerint működni is fog

Az Európai Unió több mint huszonöt éve próbálja egyszerűbbé és egységesebbé tenni a vállalatok működését, eddig kevés látványos eredménnyel. Hiába mutatta be több mint egy éve Mario Draghi a versenyképességi reformcsomagját, a cégek és befektetők többsége ma sem érzi úgy, hogy Európában könnyebb lenne növekedni. Most azonban fordulóponthoz érhet a történet: az Európai Parlament jogi szakbizottsága egy olyan javaslatcsomagot tett le az Európai Bizottság asztalára, amely nem elvi ígéretekkel, hanem konkrét megoldásokkal próbálja kezelni a belső piac töredezettségét. A 28. rezsim tétje az, hogy az EU végre képes lesz-e valódi, a mindennapi üzleti működésben is érzékelhető versenyelőnyt teremteni a vállalatoknak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×