Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 25. vasárnap Pál

MSZP: a kormány megijedt a diáktiltakozásoktól

Kunhalmi Ágnes MSZP-s oktatáspolitikus szerint a kormány megijedt a hallgatói tiltakozásoktól, és új az bejelentéssel az eddig okozott károkat próbálja mérsékelni, de egyelőre csak az ígéretek látszanak. A politikus szerdai budapesti sajtótájékoztatóján ugyanakkor helyeselte, hogy a kormány "az MSZP javaslatát meghallgatva" megszünteti a részösztöndíjas képzési formát.

Giró-Szász András kormányszóvivő szerdán jelentette be, hogy a felsőoktatásban az állam által finanszírozott hallgatók száma nem lehet kevesebb 55 ezernél.

Kunhalmi Ágnes hangsúlyozta, hogy az 55 ezres hallgatói létszám egyelőre - a minimumponthatárok ismerete nélkül - csak ígéret, és nem biztos, hogy tartható lesz, ha például a jogász- és a közgazdászképzést nem támogatja az állam.

Hozzátette: a 2010-es kormányváltáskor még 55 500 volt az ingyenes alapképzésbe felvehetők száma, míg jövőre az osztatlan, az alap- és a mesterképzésben összesen tanulhatnak majd ennyien állami támogatással.

Kunhalmi Ágnes bírálta, hogy megmaradnak a hallgatói szerződések, mondván, a középosztálybeli családok gyermekeinek nagy része az elvándorlást választja a röghöz kötés helyett.

Az MSZP-s politikus szerint a felsőoktatás finanszírozása továbbra is megoldatlan, és nem látszik, hogy a kormány miből növelné 24 milliárd forinttal az ágazat támogatását.

Címlapról ajánljuk

Új közlekedési tábla terjed Európában, kérdés, elér-e Magyarországra

Egyre több nyugat-európai útszakasz mellett tűnik fel egy kék alapon fehér rombuszt ábrázoló közlekedési tábla, amely a többszemélyes járművek számára fenntartott sávokra hívja fel a figyelmet. Bár a jelzés Magyarországon egyelőre nem része a KRESZ-nek, az európai terjedése miatt a hazai utazók számára is fontossá vált a jelentésének ismerete.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Folytatódnak a béketárgyalások, északon nyomulnak az orosz katonák - Vasárnapi híreink az ukrán frontról percről percre

Folytatódnak a béketárgyalások, északon nyomulnak az orosz katonák - Vasárnapi híreink az ukrán frontról percről percre

A hétvégén véget ért az első háromoldalú béketárgyalás Abu Dzsabiban Oroszország, Ukrajna és az Egyesült Államok közt, a folytatás február 1-jén várható. Oroszország közben a szárazföldön támadásba lendült: Kosztantynivka, Huljajpole térségében heves harcok dúlnak, északon, Harkiv megyében pedig Vovcsanszk térségében indult offenzíva. Az orosz csapásmérő erők továbbra is intenzív támadás alatt tartják az ukrán áramellátó rendszert, Kijevben a fűtésrendszerrel, ivóvízellátással is gondok vannak. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború vasárnapi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×