Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 26. vasárnap Anikó, Anna

Az MSZP az országgyűlési törvényjavaslat visszavonását kéri

A Magyar Szocialista Párt az Országgyűlésről szóló törvényjavaslat visszavonását kéri a kormánypárti beterjesztőktől - mondta a parlament épülete előtt, a Kossuth-szobornál tartott sajtótájékoztatón Ujhelyi István, az Országgyűlés MSZP-s alelnöke.

Kövér László házelnök egy hónappal ezelőtti ígéretének dacára elmaradt az ötpárti konzultáció az országgyűlési törvényről - mondta Ujhelyi István. A szocialista politikus szerint az üléstermet törvénygyárként kezelő kétharmados hatalom a háború előtti antivilág és az állampárti időszak stílusjegyeit ötvöző jogszabály-tervezettel korlátlan hatalmat és saját csendőrséget biztosít a parlament vezetőjének, illetve jogosítványokat vesz el az ellenzéktől.

Szóvá tette, hogy Háznagyként egy olyan ember lehet a parlament elnökének politikai helyettese, akit nem a nép választ meg erre a posztra. Elfogadhatatlannak tartja, hogy a javaslat alapján a házelnök fegyveres őrrel kivezettetheti majd a renitens képviselőket és megvonhatja a szót azoktól, akik szerinte feleslegesen beszélnek.

Bírálta a tervezet frakcióalapításra vonatkozó rendelkezéseit is, amelyek megakadályozzák, hogy az MSZP-ből kivált, most függetlenként dolgozó Gyurcsány-párti képviselők létrehozhassák a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőcsoportját.

A szocialista párt mindezek miatt a törvényjavaslat visszavonását kéri és ötpárti egyeztetést követel, Ujhelyi István az Országgyűlés alelnökeként pedig elnöki értekezlet összehívását indítványozza Kövér László házelnöknél.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Lando Norris nyerte a Hungaroringen a Forma–1-es Magyar Nagydíjat

Lando Norris nyerte a Hungaroringen a Forma–1-es Magyar Nagydíjat

Lando Norris csapattársa, Oscar Piastri váltóhiba miatt néhány körrel a befutó előtt a második helyről esett ki. Norris mögött a négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője végzett a második helyen, míg a dobogó alsó fokára a vb-pontversenyt vezető Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes fiatal olasz pilótája állhatott fel. Antonelli így 50 pontra növelte előnyét a pontversenyben.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×