Infostart.hu
eur:
378.9
usd:
319.26
bux:
126964.02
2026. február 16. hétfő Julianna, Lilla

Még több külföldi jöhetne a magyarországi orvosi egyetemekre

Támogatást vár az új Széchenyi-tervtől a négy orvosegyetem, a forrásból a külföldi hallgatók létszámát növelnék. A Semmelweis Egyetem gazdasági főigazgatója az InfoRádiónak elmondta: a Magyarországon tanuló, hatezernél is több külföldi diák évente a becslések szerint 24 milliárd forint bevételt jelent az országnak.

A magyar orvostudományi egyetemek húsz évnél is régebb óta foglalkoznak külföldi hallgatók képzésével, ma 6200 más országból érkezett fiatal tanul ezekben az intézményekben, ami nemzetgazdasági szinten 24 milliárd forint GDP-növekményt eredményez - mondta az InfoRádiónak a Semmelweis Egyetem gazdasági főigazgatója.

Ivády Vilmos hangsúlyozta: az orvosegyetemek saját bevételhez csak a magas színvonalú szolgáltatásaikon, jelen esetben az oktatáson keresztül juthatnak, de fejlesztési kapacitásaik végesek. Az állami támogatáson keresztül azonban bővíthetnék azt az infrastruktúrát és szakembergárdát, amelyek révén még több fizetős külföldi hallgatót tudnának felvenni az orvosegyetemekre.

A forráshoz az új Széchenyi-tervből szeretnének hozzájutni az egyetemek, amelynek fő célja a nemzetgazdaságot dinamizáló ágazatok támogatása oly módon, hogy azok munkahelyet teremtenek, GDP-növekményt biztosítanak és adóbevételeket termelnek. Ivády Vilmos szerint az ő javaslatuk mindezen kívánalmaknak megfelel.

Hanganyag: Hegedûs Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A Fradi az új Pro Recco, a Vasas támogatót keres – vízilabda-BL-elemzés Faragó Tamástól

A Fradi az új Pro Recco, a Vasas támogatót keres – vízilabda-BL-elemzés Faragó Tamástól

A BL-csoportjában első helyen végző FTC-nek nemcsak az első kerete nagyon erős, hanem az utánpótlása is, ami folyamatosan merítési lehetőséget biztosít a szakmai stábnak arra, hogy az egyes meccseken újabb és újabb fiataloknak adjon játéklehetőséget – mondta az InfoRádióban a Nemzet Sportolója. Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó szerint a Vasas jövője szempontjából az a fő kérdés, hogy sikerül-e új, tőkeerős szponzort találni vagy sem.

Magyar Péter is évet értékelt

Egy nappal Orbán Viktor miniszterelnök évértékelő beszéde után Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke tartott beszédet.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×