Infostart.hu
eur:
356.06
usd:
313.65
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván

Moldovában továbbra is a kommunistáké a legerősebb párt

A vasárnap tartott moldovai parlamenti választások eredményeként a kormányon lévő kommunisták megőrzik többségüket - tűnik ki a szavazóhelyiségekből távozók megkérdezésén alapuló felmérésből.

A Vladimir Voronin államelnök vezette kommunisták a szavazatoknak előreláthatóan 46 százalékát szerezték meg, míg a legnagyobb ellenzéki párt, a Liberális Demokraták a voksok 14 százalékát tudhatják a magukénak.

Az új parlament választ majd elnököt is, miután a mandátuma végén járó, 2001 óta hivatalban lévő Voronin már nem újrázhat harmadszor.

A moldovai agytrösztök és közvéleménykutatók ernyőszervezete, a Közpolitikai Intézet szerint a kommunisták a 101 képviselői helyből 56-ot szereznek meg. Ahhoz viszont, hogy saját elnökjelöltjüket győzelemhez segítsék, összesen 61 képviselő támogatására lesz szükségük.

Címlapról ajánljuk
A tudósok szerint jobban jár az a csapat a vb-n, amelyik több mérkőzését játszhatja fedett stadionban

A tudósok szerint jobban jár az a csapat a vb-n, amelyik több mérkőzését játszhatja fedett stadionban

Amikor decemberben megtartották a 2026-os világbajnokság sorsolását, az edzők, játékosok és szurkolók mind találgatták, melyik csapat lesz a legkedvezőbb helyzetben, a menetrend és a minél kevesebb utazás tekintetében. De volt egy másik, kevésbé nyilvánvaló szempont is, amit figyelembe kellett venni: előnyben vagy, ha több mérkőzést játszhatsz fedett stadionban.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×