Infostart.hu
eur:
356.1
usd:
313.7
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván

Gyertya a Hajdú-Bét áldozataiért

Az egykori Hajdú-Bét Rt. üzletpolitikájának áldozataira emlékezett a Magyar Vállalkozók és Munkaadók Pártja (MVMP) pénteken Debrecenben, a cég volt épülete előtt.

Herman István pártelnök felidézte, hogy a Wallis Rt., amelynek Bajnai Gordon volt a vezérigazgatója, 1999-ben szerzett többségi tulajdont az orosz válság miatt padlóra került baromfifeldolgozó cégben.

A Hajdú-Bét 2003-2004-ben összeomlott, ezért felszámolták. Az ország addigi legnagyobb baromfifeldolgozója nem tudott fizetni a beszállító libatenyésztőknek, akik közül többen öngyilkosok lettek - tette hozzá.

Herman István emlékeztetett Bajnai Gordon szavaira, aki mindezt szerinte úgy kommentálta: "sajnálom, nem értettünk hozzá".

Az MVMP vezetői szerint Bajnai Gordon, aki "tönkretett 600 családot", nem alkalmas arra, hogy Magyarország miniszterelnöke legyen.

Herman István, Szepesi Miklós Zsolt, a párt hajdú-bihari elnöke és egy elhunyt libatenyésztő özvegye ezért mécseseket gyújtottak a volt Hajdú-Bét épülete előtt, azokra emlékezve, akik "Bajnai Gordon és a Hajdú-Bét üzletpolitikájának áldozatai lettek".

"Ez a gyertyagyújtás utolsó figyelemfelhívás is, hogy az ország élére nem állhat olyan ember, aki korábban, amikor életeket, vállalkozásokat, családokat tett tönkre, csak annyit tudott mondani: +nem értünk hozzá+" - mondta Szepesi Miklós Zsolt.

Hozzátette: az MVMP felkér minden józan ésszel gondolkodó parlamenti képviselőt, hogy április 14-én ne szavazza meg az MSZP miniszterelnök-jelöltjét, hanem támogassa az előre hozott választásokat.

A párt egyúttal kér mindenkit, hogy április 14-én gyújtson egy szál gyertyát Magyarországért - jegyezte meg az MVMP hajdú-bihari elnöke.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nagy technológiai eladási hullám után próbálnak magukhoz térni a tőzsdék

Nagy technológiai eladási hullám után próbálnak magukhoz térni a tőzsdék

Vegyes hangulat látszik a nemzetközi tőkepiacokon, mivel a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tartja a tőzsdéket. A hangulatot javítja, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×