Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 23. vasárnap Bence

Surányi tavaly májusban még nem akart kormányfő lenni

Surányi György egy tavaly májusban adott interjújában leszögezte: nincsenek miniszterelnöki ambíciói, mert az Intesa Sanpaolo regionális vezetőjeként és a Corvinus egyetemi tanáraként jól érzi magát.

A tavaly májusban, a Napi Gazdaságban megjelent interjúban Surányi György arra a felvetésre, hogy a lehetséges miniszterelnök-jelöltek között említik egy szakértői kormány felállítása esetén, azt mondta: "Napi politikai kérdésekkel és/vagy pályakorrekcióval nincs okom foglalkozni. Az Intesa Sanpaolo regionális vezetőjeként és a Közgáz egyetemi tanáraként igen jól érzem magam."

A jegybank korábbi elnöke a magyar gazdaság jelenlegi problémáiról az interjúban elmondta: "Most fizetjük a 2001 eleje és 2006 közepe közötti tévelygés súlyos árát. A bajaink ellenére sem hiszem viszont, hogy világvége lenne Magyarországon."

A kedvezőtlen gazdasági jelenségek Surányi értelmezésében "egyrészt a korábbi évek súlyosan hibás gazdaságpolitikájának közvetlen következményei, másrészt a közvetve ennek nyomán kialakuló - ha van válság egyáltalán - bizalmi válságnak" az eredménye.

"A bizalom hiánya, a negatív várakozások önbeteljesítővé válhatnak még akkor is, ha folytatódik a költségvetés erőteljes konszolidációja, a külső egyensúly javulása és szerencsés esetben a növekedés is valahol 2,5 százalék körül lehet" - értékelt az interjúban a korábbi jegybankelnök.

Címlapról ajánljuk

„Élő fizikaórát” kapott Magyar Péter Pakson – videó

Bemutatták, hogy az ikerblokkos kialakítás miatt az egyes és a kettes blokk közös helyiségben van, a videó készítésekor a kettes blokk üzemelt, ez 1475 megawatt hőenergiát állít elő, amelyből 460 megawatt villamosenergia lesz.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Folyamatosan érkeznek a nyugati vezetők Kijevbe, Zelenszkij bejelentette a béke forgatókönyvét – Háborús híreink vasárnap

Folyamatosan érkeznek a nyugati vezetők Kijevbe, Zelenszkij bejelentette a béke forgatókönyvét – Háborús híreink vasárnap

Északi és balti országok vezetői érkeztek Kijevbe vasárnap, mivel hétfőn, az ukrán Függetlenség Napján az ukrán fővárosban tartják a "tettre készek koalíciójának" tanácskozását. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök beszámolt róla, hogy vasárnap Kijevben találkozott James Lankford republikánus és  Richard Blumenthal demokrata szenátorral. Zelenszkij vasárnap újságírók előtt ismertette az Egyesült Államokkal és az európai partnerekkel közösen kidolgozott, a háború lezárását célzó tervet, amelynek három fő pillére a tűzszünet, a csapatkivonás és egy szabad gazdasági övezet létrehozásaCikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×