Infostart.hu
eur:
384.03
usd:
328.41
bux:
122696.77
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Surányi csak akkor kormányozna, ha nem bántják a kormányát

Surányi György csak feltételekkel vállalná el a miniszterelnöki posztot; garanciát szeretne kapni arra, hogy az új kabinet nem lesz a pártok céltáblája - értesült több forrásból az MTI kedden.

Az MTI információi szerint a volt jegybankelnök már egyeztetett az MSZP, a Fidesz és az SZDSZ elnökével, elsőként Gyurcsány Ferenccel, majd Orbán Viktorral, kedden pedig Fodor Gáborral beszélt.

A távirati iroda úgy tudja: a megbeszéléseken mindhármukkal azt közölte, akkor fontol meg egy ilyen felkérést, ha nyilatkozatban garantálják, hogy kormánya nem lesz folyamatosan a pártok céltáblája. Orbán Viktortól nem kapott ígéretet arra, hogy az új kabinetet nem bírálja majd a legnagyobb ellenzéki párt.

A távirati iroda értesülései szerint az MSZP-ben nem egyértelmű Surányi György támogatása, a mostani helyzetben akár húsznál is többen kiszavaznának a frakcióból, ha ő lenne a miniszterelnök-jelölt. Vezető szocialista politikusok ugyanakkor azt mondták az MTI-nek, hogy szerintük megszerezhető lenne a frakció támogatása, ha az MSZP-s képviselők látnák, hogy a többi parlamenti párt elfogadja Surányi György személyét, és garantálja, hogy nem támadják majd a kormányát.

Az MSZP folyamatosan egyeztet a lehetséges jelöltekről. Szocialista vezetők Surányi Györgyöt és Glatz Ferencet tartják a legkomolyabb kormányfőjelöltnek, de Balázs Péter, az Európai Bizottság első magyar tagja, korábbi uniós biztos neve is felmerült az egyeztetéseken. A szocialista delegáció délután az SZDSZ-szel tárgyal, este pedig újra ülésezik az elnökség.

Balázs Péter az InfoRádió kérdésére elmondta, hogy nem keresték meg azzal, hogy vállalja el a kormányfői megbizatást.

Címlapról ajánljuk

Nagy a felháborodás: csaknem ezer menedékkérőnek bottal ütik a nyomát

A menekültpolitika szigorítása a tavaly májusban hivatalba lépett Merz-kormány egyik fő célkitűzése. Ilyen előzmények után felháborodást keltett az a bejelentés, hogy az elmúlt több mint egy évben a délnyugat-németországi Rajna-vidék-Pfalz tartományban megközelítően 1000 menedékkérőnek egyszerűen nyoma veszett, nem találják őket a hatóságok.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×