Infostart.hu
eur:
364.43
usd:
311.06
bux:
133168.5
2026. április 28. kedd Valéria

Munkát keres? Ne menjen Nagy-Britanniába!

Külföldiként most nagyon nehéz munkát kapni Nagy-Britanniában a gazdasági válság miatt - erre figyelmezteti az Angliába készülőket a magyar Külügyminisztérium. A tárca helyzetértékelésével az InfoRádiónak nyilatkozó munkaerő-közvetítők is egyetértenek. Nagy-Britanniában a hivatalos prognózis szerint idén egymillióval nő az állástalanok száma, ezért a britek most már azokat a kisegítő munkákat is elvállalják, amelyeket eddig előszeretettel bíztak a bevándorlókra.

"Nullára zuhantak" az esélyei azoknak, akik most akarnak belépni a brit munkaerő-piacra, a helyszínen jóformán lehetetlen állást találni. Ráadásul egyre gyakrabban történik meg, hogy a munkáltató az érvényes szerződés ellenére sem hajlandó kifizetni a teljes bért, vagy más módon szegi meg a megállapodást - figyelmezteti a szigetországba készülőket a külügyi szóvivő.

Szelestey Lajos szerint egyre többen jelentkeznek az angliai magyar képviseleten, mert elvesztették állásukat, vagy a kiutazás után nem találtak maguknak munkát.

Helytálló a tárca értékelése, hiszen a magyarok angliai munkavállalási esélyeinek romlására már az InfoRádió Fórum című műsorának korábban nyilatkozó szakértők is figyelmeztettek. A KG International személyzeti tanácsadója, Végh Dóra szerint azonban mégis egyre többen szeretnének az Egyesült Királyságba menekülni a válság elől.

Valóban most, tavasszal derül ki, hogy az állásukat elvesztő britek elvállalják-e a szakképzettséget nem igénylő munkákat; ha igen, akkor a magyaroknak sokkal nehezebb lesz munkát kapniuk az Egyesült Királyságban - mondta az InfoRádiónak Londonból Vitéz András, a Libra International nevű közvetítő cég tulajdonosa.

A brit munkaerő-piaci helyzet súlyosságát a News of the World című brit lap beszámolója is mutatja, amely szerint egy angliai állatkert 150 álláshelyére háromezren jelentkeztek, köztük sok diplomás, akik most már hajlandóak lennének elvégezni az eddig jobbára a külföldiekre bízott kisegítő munkákat is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Aréna: az élvonalból az Élvonalba – tehetségeket keres a Nobel-díjas Krausz Ferenc

Aréna: az élvonalból az Élvonalba – tehetségeket keres a Nobel-díjas Krausz Ferenc

„A tudomány, a csúcskutatás és a tehetséggondozás ügye az nem egy kormány ügye, az az ország jövője. Nagy horderejű áttörések, amelyek a jövőben életünket befolyásolni tudják, azt jobbá tudják tenni, amelyre a jövő tudásalapú gazdasága épülhet, amelyre a nagy hozzáadott értékű technológiák, termékek fejlesztése épülhet, nem tudnak rövid távú, néhány éves finanszírozásból keletkezni” – mondta Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus, az Élvonal Alapítvány kuratóriumi elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában. Hozzátette: nincs élő kapcsolatuk a jövendő kormánnyal, de adott esetben szívesen találkozna Magyar Péter jövendő miniszterelnökkel, mert mint fogalmazott, „a céljai és a mi céljaink százszázalékosan összecsengenek.”

Rogán Antal, Kövér László, Selmeczi Gabriella, Kubatov Gábor és még sokan mások: egy sor ismert fideszes nem lesz ott az új Országgyűlésben

Gulyás Gergely, aki a május 9-én megalakuló új Országgyűlésben a Fidesz-frakció vezetője lesz, közzétette a Fidesz-frakció névsorát. Orbán Viktor kormányfő, Kósa Lajos és Bánki Erik már korábban bejelentette, hogy nem veszi fel a mandátumát, mint ahogy a KDNP vezérkara, így Semjén Zsolt sem – de most kiderült, hogy még egy sor ismert név hiányozni fog a parlamenti padsorokból. Összeállítottuk a nagy hiányzók névsorát.
A külső erők újra húzni kezdték a forintot

A külső erők újra húzni kezdték a forintot

A vezető devizák árfolyamánál ingadozással indult a hét, miután az iráni-amerikai békemegállapodás kilátásai bizonytalanná váltak. A befektetők figyelme a héten több jegybanki kamatdöntő ülésre irányul. A piacok elsősorban azt várják, hogyan értékelik a döntéshozók a közel-keleti háború gazdasági hatásait, így délelőtt végül erősödni tudott az euró és a forint is az újabb tűzszüneti hírére. A forint szempontjából a legérdekesebb mozgatóerőt Magyar Péter leendő miniszterelnök bejelentései jelentik, legyen szó akár a gazdaságpolitika irányáról, akár a kormány összetételéről. A nap folyamán minimális mozgás volt az árfolyamokban, estére 364 környékére érkezett meg a forint az euróval szemben, a dollár-forint 311 körül járt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×