Infostart.hu
eur:
355.88
usd:
312.78
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán

Mulasztott a kaposvári háziorvos

Az ÁNTSZ szerint mulasztott az a kaposvári háziorvos, aki februárban nem látta el a rendelő szomszédságában lévő postán rosszul lett idős férfit.

Bálint György kistérségi tiszti főorvos közölte: az ügyet átadta az orvosi kamarának. Hozzátette: az eljárás eredményeként a háziorvost figyelmeztetésben részesítik, de súlyosabb esetben akár ki is zárhatják az orvosi kamarából.

Bálint György megjegyezte: mivel a kamarai tagság nem kötelező, ezért a döntés nem jelentené a praxis kötelező felszámolását. - A kaposvári háziorvos februárban megfelelő felszerelés hiányára hivatkozva nem segített azon a férfin, aki a rendelő szomszédságában lévő postán rosszul lett.

Az idős embert végül a mentők látták el és ezzel megmentették az életét. - Az ügyben a rendőrség is nyomoz, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés gyanúja miatt.

Címlapról ajánljuk

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×