Infostart.hu
eur:
384.19
usd:
328.46
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Újabb ház gyulladt ki Tatárszentgyörgyön

A helybeliek beszámolói szerint ismeretlenek Molotov-koktélt dobtak egy, a múlt hétfői gyilkosság helyszínétől néhány száz méterre álló tatárszentgyörgyi házra, majd egy terepjáróval elmenekültek. Az elsődleges vizsgálat szerint ugyanakkor egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy gyújtogatás történt.

Ismeretlenek a házra, majd egy szürke terepjáróval elmenekültek. A támadást a virrasztásra érkező rokonok észlelték. Látták, ahogy kigyulladt a ház, majd két ember az erdő irányába menekült - mondta szombat este a Magyarországi Cigányszervezetek Fórumának Pest megyei elnöke. Raffael Gyula arról hozáátette: megtalálták a helyszínen a Molotov-koktél darabjait.

Közlése szerint a lakásban nem tartózkodott senki, mert a hétfői kettős gyilkosság után a család félt. A két felnőtt és a három gyermek ideiglenesen rokonokhoz költözött Budapestre.

A tüzet rövid időn belül eloltották a tűzoltók, senki nem sérült meg. A mentők egy embert elsősegélyben részesítettek, egy másiknak pedig nyugtató injekciókat adtak.

Az elsődleges vizsgálat szerint egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy gyújtogatás törtét.

A rendőrség a faluba vezető összes utat lezárta, ellenőrzik a gépjárműveket. Az ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda is vizsgálódik.

A helyszínen lévők a rendőrségi rádióból úgy hallották, hogy megtalálták a terepjárót üresen, Ladánybene határában, ezt azonban cáfolta a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese. Mint mondta, sem járművet, sem személyt nem találtak az eseménnyel összefüggésben.

Az InfoRádió úgy tudja, hogy a tűzoltók megérkezése előtt a helyiek betörték a ház ablakait. Nem volt túlzottan nagy a tűz, de a füst mindent beterített.

Hétfőre virradóra eddig tisztázatlan körülmények között, feltehetően Molotov-koktéltól gyulladt ki a tatárszentgyörgyi cigánytelep szélén az utca utolsó háza.

A tűz elől menekülőkre rálőttek, aminek következtében egy kisfiú és édesapja vesztette életét, két gyermek pedig megsebesült.

Címlapról ajánljuk
Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Donald Trump az este váratlan megegyezésről számolt be: alkut kötött a NATO-főtitkárral Grönland ügyében, és ezért nem vezeti be a több nyugat-európai állam ellen a beígért büntetővámokat. Órákkal korábban még azt követelte, hogy azonnal induljanak tárgyalások Grönland eladásáról. Később több interjúban is beszélt a megállapodásról.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×