Infostart.hu
eur:
355.61
usd:
308.3
bux:
133591.2
2026. június 11. csütörtök Barnabás

Fidesz-KDNP: igen a képviselői költségtérítés megadóztatására

A Fidesz és a KDNP támogatja a képviselői költségtérítés 15 százalékos megadóztatásáról szóló szocialista indítványt. Ugyanakkor kezdeményezi, hogy házszabálytól eltéréssel még hétfőn tárgyalja az Országgyűlés azt a két fideszes javaslatot, amely csökkenti a kormánytagok fizetését, és szűkíti az állami cégek felügyelőbizottságait és igazgatótanácsait - közölte Navracsics Tibor frakcióvezető.

Navracsics Tibor szerint, ha a szocialisták végül névszerinti szavazást kérnek a képviselői költségtérítés megadóztatásáról, a Fidesz és a KDNP akkor is igennel fog szavazni.

A két ellenzéki párt szerint ugyanakkor nem elégséges a képviselői költségtérítés adóztatása, több lépéssel kellene megalapozni a takarékosságot. Ezért a hétfői rendkívüli házbizottsági ülésen kezdeményezik, hogy házszabálytól eltéréssel tárgyaljon az Országgyűlés két fideszes javaslatot is.

Az egyik az állami vagyonról szóló törvényt módosítja. Ennek lényege, hogy az állami többségi tulajdonban lévő cégek jelenleg héttagú igazgatótanácsait és felügyelőbizottságait háromfősre szűkítenék, a tagok a javadalmazása pedig nem lehetne több a havi bruttó átlagkeresetnél.

A Fidesz másik javaslata a 2002-es szintre állítaná vissza a szakállamtitkárok, államtitkárok, miniszterek és a miniszterelnök fizetését. Ezt a törvénymódosítást eredetileg még 2006-ban kezdeményezték.

Navracsics Tibor hangsúlyozta: ha a szocialisták is komolyan veszik az állami takarékosságot, akkor lehetővé teszik, hogy még hétfőn tárgyaljon ezekről a parlament.

A Fidesz és a KDNP a költségvetést megalapozó törvények közül kikéri a 13. havi nyugdíj módosítását, amelyről a névszerinti szavazást kérnek kedden, és nemmel szavaznak majd - mondta Navracsics Tibor.

A frakcióvezető elmondta azt is, hogy ismét kezdeményezik a kisebb parlamentről szóló fideszes alkotmánymódosító javaslat napirendre vételét. Hozzátette: remélik, hogy a szocialisták ehhez is hozzájárulnak, ha komolyan gondolják a takarékosságot.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Vagyonadó, kórházi klímák, babaváró, diákhitel – kormányszóvivői sajtótájékoztató
Cikkünk frissül

Vagyonadó, kórházi klímák, babaváró, diákhitel – kormányszóvivői sajtótájékoztató

Milliárdok indulnak a kórházi klímaügy rendezésére, átvilágítják a 100 milliárdos mohácsi Duna-híd ügyét, számokra támaszkodva csökkentik a beruházás értékét. Dekriminalizálják a kriptózást, az uniós pénzek hazahozatalához szükséges 27 szupermérföldkövet pedig rövidesen teljesítik. Néhány ügyben a Kormány.hu-n társadalmi konzultáció jön.
inforadio
ARÉNA
2026.06.11. csütörtök, 18:00
Dénes Ferenc sportközgazdász
Dénes Tamás az InfoRádió főmunkatársa, futballtörténész és -szakíró
Babaváró, kriptopénzek, kórházi klímák, újabb csontváz - Itt vannak a kormány legújabb bejelentései

Babaváró, kriptopénzek, kórházi klímák, újabb csontváz - Itt vannak a kormány legújabb bejelentései

Fontos döntéseket hozott szerdai ülésén a Tisza-kormány, melyekről a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón mond részleteket Magyar Péter miniszterelnök. A tájékoztatón kiderült, hogy a kormány döntött a Diákhitel 1 kamatstopjának határidejének kitolásáról az év végéig, a babaváró hitelre vonatkozó moratóriumot is meghosszabbította a kormány. Ez utóbbi döntés 24 ezer családot érint. Budapest újabb haladékot kap a fizetési kötelezettségének teljesítésére, így később kell fizetnie a 37+12 milliárd forintot. Magyar Péter elmondása szerint a kórházak működtetésével megbízott KEF krónikusan alul volt finanszírozva, például a kórházi klímák karbantartására sem volt betervezve fedezet a költségvetésbe. Ezen is változtat az új kormány. Az eseményről a helyszínről élőben tudósítunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×