Infostart.hu
eur:
379.66
usd:
322.75
bux:
126729.72
2026. február 20. péntek Aladár, Álmos

Orosz filmhét újdonságokkal és sikerekkel

A Profit filmstúdió filmjeit vetítik mától az Örökmozgóban az Orosz Filmhéten. Az érdeklődők újdonságokat, és a produceri iroda legnagyobb sikereit is megnézhetik az Örökmozgóban.

Más kelet-európai országokénál gyorsabban fejlődik az orosz filmipar: egyre több a film, a sikeresek pedig óriási hasznot hoznak - mondta az InfoRádiónak a Nemzeti Filmarchívum munkatársa.

Idén az orosz filmhét szervezői úgy döntöttek: nem általános áttekintést adnak a mai orosz filmről, hanem egy produceri iroda, a Profit keretein belül készült alkotásokat mutatják be - tette hozzá Forgács István.

A vetítéseket péntektől szerdáig az Örökmozgóban tartják majd: elsőként a Profit legújabb alkotása, az Utazás háziállatokkal című lírai komédiát, a tavalyi moszkvai filmfesztivál győztes filmjét láthatják az érdeklődők.

Bemutatják Pityer FM című filmet, és a stúdió többi sikerét, többek között az Orosz lázadást, A szélhámost, a Három történetet és a Vorosilov mesterlövészét - fűzte hozzá Forgács István.

Hanganyag: Sánta András

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton a NATO-hadgyakorlatról: a cél, hogy Európa egyedül is meg tudja védeni magát

Bendarzsevszkij Anton a NATO-hadgyakorlatról: a cél, hogy Európa egyedül is meg tudja védeni magát

A NATO idei legnagyobb hadgyakorlata zajlik Németországban. A március közepéig tartó manőverben összesen 13 ország mintegy 10 ezer katonával, több mint 1500 járművel és 17 hajóval vesz részt. Szerdán a partraszállást, csütörtökön szárazföldi műveletet hajtottak végre, a nyilvános részen jelen volt Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója is.

Mukics Dániel: a katasztrófavédelem egyelőre bírja az iramot nyugaton, de ne terheljük feleslegesen!

A BM OKF szóvivője az InfoRádióban elmondta, ha a helyzet úgy kívánja, akkor át tudnak vezényelni tűzoltókat a nyugati vármegyékbe, de erre eddig nem volt szükség. Az azokon a területeken élőknek, ahol riasztás van érvényben, azt javasolja, hogy kétszer is gondolják meg az elindulást otthonról.
inforadio
ARÉNA
2026.02.20. péntek, 18:00
Nagy Attila
a Nemzeti Választási Iroda elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×