Infostart.hu
eur:
364.85
usd:
311.95
bux:
134212.48
2026. április 30. csütörtök Katalin, Kitti

Behajtási díj: könnyű győzelmet arathatnak a fuvarozók

Jogellenesen szed úthasználati díjat a főváros a teherfuvarozóktól, ezért a Közép-magyarországi Regionális Közigazgatási Hivatal 60 napot adott a Fővárosi Közgyűlésnek, hogy hatályon kívül helyezze behajtási rendeletének vonatkozó részét - mondta el az InfoRádiónak a hivatal vezetője.

Forgács Imre közölte: törvényességi észrevételben hívták fel a közgyűlés figyelmét, hogy helyezze hatályon kívül a rendelet behajtási díjra vonatkozó részét; ugyanis önkormányzat csak forgalomszabályozási célból szedhet (parkolási) díjat, az úthasználatért nem kérhet ellentételezést.

Tiba Zsolt, Budapest főjegyzője közölte: még nem látta a törvényességi észrevételt, így érdemben nem tud reagálni. Hozzátette: a Fővárosi Közgyűlésnek május végén foglalkozhat a kérdéssel.

Hanganyag: Tenczer Gábor

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Uniós pénzek, jogállamiság – Most Szlovákiát veszi célba az Európai Parlament
Tudósítónktól

Uniós pénzek, jogállamiság – Most Szlovákiát veszi célba az Európai Parlament

Az Európai Parlament felszólította az Európai Bizottságot, hogy fontolja meg az uniós támogatások befagyasztását Szlovákia számára. Az uniós képviselők aggodalmukat fejezik ki a szlovákiai jogállamiság helyzete és az uniós pénzek felhasználása miatt. A most elfogadott állásfoglalás ennek részeként kéri, hogy az Európai Bizottság indítson eljárást Szlovákiával szemben.

„Lesz egy fontos alapelv” – részleteket árult el az ügynökakták feloldásáról a levéltár főigazgatója

Cseh Gergő Bendegúz az InfoRádióban elmondta, mi volt az egyik fő kikötés, amely elhangzott a Magyar Péterrel való egyeztetésen. A történész-levéltáros egyebek mellett beszélt arról, hogy kik jogosultak az akták megtekintésére, még hányan élhetnek az egykori ügynökök közül, továbbá arra is kitért, milyen feladataik lesznek még az októberre tervezett nyilvánosságra hozatalig.
inforadio
ARÉNA
2026.04.30. csütörtök, 18:00
Nagy Zoltán Zsolt
a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×