Infostart.hu
eur:
384.07
usd:
332.69
bux:
123996.41
2026. április 2. csütörtök Áron

Simon Gábor: Csak koalíciós válság van, kormányválság nincs

Az MSZP Országos Választmányának elnöke szerint nincs szükség tisztújításra a pártban, mert a politikai vita nem a párton belül, hanem a koalíciós felek között van. Simon Gábor szerint pártja akkor is együtt tud majd működni a szabad demokratákkal, amikor az SZDSZ nem lesz a kormányban.

A szocialisták országos választmányában többségi álláspont, hogy jelenleg nincs szükség tisztújításra, mégpedig azért, mert a probléma gyökere nem az elnökségen belül, hanem a koalíciós pártok között keresendő.

"Csak koalíciós válság van, kormányválság nincs" - mondta az országos választmány elnöke, aki szerint ennek megoldása a következő hetek függvénye.

Abban a szocialista politikus sem hisz, hogy a két párt közötti egyeztetés könnyű lesz a következő két évben, de szerinte a vita az MSZP és az SZDSZ között nem a reformok szükségességében, hanem azok sebességében van.

Különbség a két párt politikájában csak néhány, nagy nyilvánosságot kapott kérdésben nyilvánult meg, amelyek általában a gazdasági tárca munkájában mutatkoztak meg, például a vasúti szárnyvonalak megszüntetése kapcsán.

Hanganyag: Exterde Tibor

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Toroczkai László: nem koalícióban gondolkodunk, hanem abban, hogy a mérleg nyelveként érvényesítsük a programunkat

Toroczkai László: nem koalícióban gondolkodunk, hanem abban, hogy a mérleg nyelveként érvényesítsük a programunkat

Álprobléma-e akár a migráció, akár a közelünkben dúló háború? Mit tenne a Mi Hazánk a demográfiai katasztrófa megfékezésére? Miért lenne alapvető fontosságú a magyar vidék fejlesztése? A Fidesszel vagy a Tiszával lépne-e koalícióra a Mi Hazánk Mozgalom, vagy egyikkel sem? Miért lehetne minta Magyarország számára Dél-Dakota? Egyebek között erről beszélt Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke, a párt választási listavezetője az InfoRádió Aréna című műsorában.

„Brüsszel kéri a védett benzinár eltörlését, a kormány nemet mond” – Kormányinfó a kampányhajrában

„A közvélemény-kutató szakma halott” – mondta egy kérdésre válaszolva Gulyás Gergely. Jelentős érdeklődés övezte a Szabó Bence- és a Gundalf-ügyet, a védett ár körüli problémát, illetve más kampánytémákat is, 10 nappal a választások előtt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.07. kedd, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Trump beton tömböt öntött a kormánya lábára, most mélyvízbe dobná a Republinákus Pártot

Trump beton tömböt öntött a kormánya lábára, most mélyvízbe dobná a Republinákus Pártot

Donald Trump amerikai elnök pénteken bemutatandó, 2027-es költségvetési terve egyszerre szolgál kormányzati programként és kampányüzenetként: a Fehér Ház masszív védelmi kiadásnöveléssel, részben pedig a belföldi állami programok és egészségügyi jogosultságok megvágásával rajzolná fel a republikánusok félidős választási ajánlatát. A terv azonban egyszerre ütközhet piaci, gazdasági és politikai korlátokba, mert a hiánycsökkentési ígéretek bizonytalan bevételi és növekedési feltételezésekre épülhetnek, miközben a háborús és inflációs környezet, valamint a kongresszusi ellenállás is nehezíti a megvalósítást.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×