Infostart.hu
eur:
385.05
usd:
328.48
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Az Országgyűlés nemet mondott Sólyom jelöltjeire

Az Országgyűlés nem választotta meg a jövő nemzedékek ombudsmanjának Fülöp Sándort, és elutasította Zombor Ferenc adatvédelmi biztosjelölt megválasztását is.

A jövő nemzedékek ombudsmanjának jelölt Fülöp Sándor megválasztását 207 igen, 107 nem szavazattal utasította el a Ház, Zombor Ferenc adatvédelmi biztosjelöltet 123 igen, 188 nem voks mellett nem választották meg.

Bár Zombor Ferenc esetében az igenek többségben voltak, de nem volt meg a kétharmados támogatás.

Sólyom László köztársasági elnök január közepén jelentette be, hogy Fülöp Sándor jogászt, ügyvédet jelöli a jövő nemzedékek ombudsmanjának, és javasolja Zombor Ferenc megválasztását adatvédelmi biztosnak.

Előző két jelöltjét, Nagy Boldizsárt és Péterfalvi Attilát decemberben szintén leszavazta a Ház.

Sólyom meghívja a frakciókat

Sólyom László még ezen a héten meghívja a frakcióvezetőket a Sándor-palotába, hogy megértesse velük, miért nem konzultál a pártok vezetőivel az ombudsmanok ügyében. Erről a köztársasági elnök beszélt, miután az Országgyűlés leszavazta az ombudsmanjelölteket.

Nagyon sajnálom, hogy az Országgyűlés a két jelöltet nem választotta meg - mondta a köztársasági elnök.

Mint kiemelte, a képviselők most sem fogalmaztak meg semmilyen szakmai kifogást az ombudsmanjelöltekkel kapcsolatban.

Ez a módszer nem vezet sehová, ezért "még ezen a héten meghívom a frakcióvezetőket a Sándor-palotába, és igyekszem megértetni álláspontomat, miért jelölök úgy, ahogy jelölök" - tette hozzá.

Sólyom László köztársasági elnöknek harminc napja van, hogy a két ombudsmani posztra újabb jelölteket nevezzen meg.

Címlapról ajánljuk

Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Az amerikai elnök 60 országot hívott meg a gázai béketanácsba, de állandó tagságot csak bizonyos feltételekkel lehet kapni. A kazah, az üzbég és a fehérorosz elnök mellett Orbán Viktor is üdvözölte a kezdeményezést, Oroszország, Lengyelország és Izrael még kivár, a francia államfő viszont egyértelműen közölte, hogy a jelenlegi feltételekkel nem csatlakoznak a testülethez.
Egyre nagyobb az esés az amerikai tőzsdéken

Egyre nagyobb az esés az amerikai tőzsdéken

Hatottak a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és Grönland elfoglalásának megerősítése, a piacok nem fogadták jól, és ma is lefelé tartanak. Az európai lefordulás után egyre nagyobb az esés az amerikai részvénypiacokon, az emelkedést korábban vezető nagy tech papírok, az Nvidia, a Tesla, az Amazon, a Microsoft ma mind lefordultak. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×