Infostart.hu
eur:
382.01
usd:
325.1
bux:
125197.21
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Kihalt pályaudvarok, csak néhány vonat közlekedik

Hajnali 3 óra óta tart a munkabeszüntetés a MÁV-nál; a határozatlan időre szóló általános sztrájkot a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete hirdetette meg az eredménytelen bértárgyalások után. A vasúttársaság és a szakszervezet a pénteki tárgyaláson sem egyezett meg.

Nem született megegyezés a MÁV vezetői és a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetének képviselői között. A felek nem tudtak megállapodni a határozatlan időre meghirdetett, hajnali 3 órakor kezdődött országos munkabeszüntetés alatti elégséges szolgáltatásról és a szakszervezet által követelt béremelés mértékéről sem. Az egyeztetéseken szombaton folytatják.

A vasúttársaság jogszerűtlennek minősítette a munkabeszüntetést és nem tartja elfogadhatónak az érdekképviselet követelését. A MÁV azt várja, hogy a sztrájk idején a vonatok mintegy 20 százaléka, azaz 650 szerelvény közlekedjen.

A MÁV sajtófőnöke közölte: az eddigi felmérések alapján a forgalmi irányítók 9, a MÁV Gépészeti Zrt.-nél pedig az alkalmozottak 20 százaléka sztrájkol. Kavalecz Imre úgy vélte: a budapesti elővárosi vasútvonalakon várhatóan óránként indulhatnak vonatok.

A sajtófőnök hozzátette: a Déli pályaudvar fogadja és indítja a dunántúli vonatokat, de a Keleti és Nyugati pályaudvaron továbbra sem teljes körű a vonatközlekedés.

Kavalecz Imre hozzátette: járnak szerelvények az északi- és a dél-balatoni vonalakon, és van vonatforgalom Budapest-Pécs között is. A Tiszántúlon, főként Északlelet-Magyarországon akadozik a vonatközlekedés.

A MÁV szóvivője, Sigulinszky Tibor közölte: elsősorban a budapesti elővárosi vonatokat igyekeznek forgatni, odáig eljuttatni, ahonnan már az utasok tömegközlekedéssel be tudnak jutni a városközpontba.

A szóvivő hozzátette: a váci, szolnoki, debreceni, pusztaszabolcsi és hegyeshalomi vonalakon közlekednek egyes elővárosi vonatok.

Üres pályaudvarok

Az InfoRádió tudósítója szerint a korábbi sztrájkokhoz képest kevés utas várakozik a Keleti pályaudvaron és Rákospalota-Újpesten is, vagyis a jelek szerint figyelembe vették a munkabeszüntetést. A vidéki pályaudvarokon is csak néhány utas lézeng.

Az érdekképviselet elnöke sikeresnek nevezte a munkabeszüntetést. Gaskó István az InfoRádióban hangsúlyozta: hajnali 3 és 7 óra között a jegy- és a kocsivizsgálók, valamint a forgalomirányítók mintegy 75 százaléka nem vette fel a munkát.

A szakszervezeti vezető megismételte: az a cél, hogy megállapodjanak a munkáltatóval az idei béremelés mértékében.

Hozzátette: az érdekképviselet a 2008-ra ajánlott bérfejlesztésen felül 10 százalékos, visszamenőleges emelést vár 2007 júliusától, a MÁV Cargo privatizációs bevételéből pedig dolgozónként 250 ezer forint egyszeri kifizetést követel. A tárgyalások reggel 9 órakor folytatódnak.

Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Dán kormányfő az EU-csúcson: Grönland ügyében nyitottak vagyunk az együttműködésre az Egyesült Államokkal

Dánia és Grönland nyitott az együttműködésre az Egyesült Államokkal az 1951-es védelmi megállapodásuk továbbfejlesztése érdekében – jelentette ki Mette Frederiksen dán miniszterelnök Brüsszelben az EU-csúcson csütörtökön késő este.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugrottak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódott az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×