Infostart.hu
eur:
360.51
usd:
311.33
bux:
131599.4
2026. május 21. csütörtök Konstantin

Az ausztriai buszbaleset túlélője: "Valami csoda folytán menekültem meg" - képgaléria

Hétfő késő este megérkeztek Budapestre 18-an annak az autóbusznak az utasai közül, amelyik hétfő hajnaliban borult az árokba Ausztriában. Az utasokat a magyar határtól kísérő pszichológus szerint néhányan nagyon rossz állapotban voltak.

Hétfőn késő este érkeztek meg Budapestre 18-an annak a busznak az utasai közül, amelyik Ausztriában borult föl. A legtöbben érthető módon nem szívesen válaszoltak az újságírók kérdéseire.

"- Nem tudok semmit mondani.
- Hát nem szívesen nyilatkozom, legszívesebben hazamennék."

"Csoda folytán beleestem a lyukba"

Egyikük, Trója Ferenc kivételt tett és elmondta, mi történt, miután érezte, hogy megugrott alatta a busz, majd jobbra, az oldalára borult.

"Hát én azt tudtam tenni, hogy volt egy lyuk, tehát feltépődött a busz hátsó... és valami csoda folytán oda beleestem, és ki tudtam onnan mászni gyakorlatilag. Sajnos nem volt mindenki ilyen szerencsés" - mondta a férfi.

"Látták a halottakat"

<

Hazaérkeztek a túlélők (fotó: Mihádák Zoltán) (képgaléria)

Somorjai Dezső, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Krízisintervenciós csoportjának pszichológusa egy kollégájával a magyar határtól Budapestig együtt utazott a balesetet átélt turistákkal. Az InfoRádió kérdésére elmondta, többen ébren voltak a baleset bekövetkeztekor.

"Néhányan átélték a balesetet ébren, hallották a csattanást, látták a sérülteket, látták a halottakat, érthető módon néhányan nagyon rossz állapotban voltak. A mi munkánk ilyenkor az, hogy aki igényli, az tudjon beszélgetni, vagy el tudja beszélni azt a sokkot, azt a traumát, amin keresztül ment. Ez sok esetben nagyon sokat segít. A munkánk másik része, hogy ha valamiféle praktikus segítségre van szükségük, akkor ennek a szervezésében tudjunk közreműködni" - nyilatkozta Somorjai Dezső.

Az olasz futballmeccsről 42 fővel Magyarországra tartó busz Ausztriában, az A2-es autópályán Graz közelében borult az árokba. A balesetben 3 ember meghalt, 25-en megsérültek, négyüknek súlyos az állapota.

Az osztrák autópálya-rendőrség munkatársa szerint a magyar autóbusz balesetét nem az útviszonyok, hanem valószínűleg a sofőr figyelmetlensége okozta. Manfred Schein az InfoRádióban közölte: a sofőr a kihallgatás során elmondta, egy pillanatra nem figyelt a vezetésre, és ekkor történt a baleset.

A balesetről készült képeket és videót itt megnézheti!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter Bécsben: mindenki szeretné tudni, kik a felelősök azbesztügyben

Magyar Péter Bécsben: mindenki szeretné tudni, kik a felelősök azbesztügyben

Nem voltam kemény, csak egyenes és őszinte azbesztügyben, és a kancellár úr jól fogadta” – Magyar Péter miniszterelnök rövid sajtótájékoztatót tartott a Hofburg előtt Bécsben, miután hivatalos munkaebéden vett részt minisztereivel az osztrák gazdasági élet képviselőivel. Találkozott és megbeszélést folytatott Alexander Van der Bellen osztrák államfővel is, majd a magyar delegáció vonattal indult haza Budapestre.

Reagált a Fidesz és a KDNP a Tisza-kormány Alaptörvény-módosítási javaslatára

A szerda este benyújtott javaslatban korlátoznák a miniszterelnöki pozíció időbeli betölthetőségét, rögzítenék, hogy a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok vagyona nemzeti vagyon, valamint lépéseket tesznek a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetése érdekében.
inforadio
ARÉNA
2026.05.21. csütörtök, 18:00
Bán Teodóra
a Margitszigeti Színház ügyvezető igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×