Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 1. szombat Boglárka

Kormányülés: támogatás a fogyatékkal élőknek és Európa-politikai stratégia

Mintegy 100 milliárd forint jut a következő években a magyarországi fogyatékkal élők helyzetének javítására - döntött a kormány szerdai ülésén, melyen elfogadták az ország Európa-politikai stratégiáját is.

Jelentős támogatást kapnak a következő években a magyarországi fogyatékosok; ennek keretében összesen mintegy 100 milliárd forintos konkrét intézkedési tervet fogadott el a kormány - jelentette be a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára.

Csizmár Gábor a kormányszóvivői tájékoztatón elmondta: a cél az, hogy a mintegy 600 ezer fogyatékkal élőnek jobb legyen az életminősége, be tudjanak kapcsolódni a közéletbe, megértőbb társadalmi szemlélet vegye őket körül, és megkaphassanak minden rehabilitációs szolgáltatást.

Az államtitkár hozzátette: a 2010-ig szóló program meghatározza azokat a konkrét intézkedéseket, amelyek segítségével megvalósulhat az Országgyűlés által korábban elfogadott, a fogyatékosok esélyegyenlőségét elősegítő program.

Elfogadták az Európa-politikai stratégiát


A kormány elfogadta az Európa-politikai stratégiát, amely 2014-ig határozza meg Magyarország uniós törekvéseit.

Göncz Kinga külügyminiszter a kabinet ülése után azt mondta: a gazdasági és politikai együttműködés mellett kiemelten fontosnak tartják az eurózónához csatlakozást, valamint a versenyképességet és az esélyegyenlőség megteremtését.

A magyar diplomácia vezetője elmondta: egy erős, sikeres és versenyképes Európai Unióra van szükség ahhoz, hogy Magyarország is sikeres tudjon lenni.

Fidesz: a kormánynak nincs stratégiája

A Fidesz szóvivője a külügyminiszter szavaira úgy reagált: a kormánynak továbbra sincs Európa-politikája, mivel jelenleg nem foglal állást egyetlen fontos európai kérdésben sem.

Szijjártó Péter hiányolta például az amerikai rakétavédelmi rendszerrel összefüggő véleményt, valamint a határon túli magyarokat érintő problémákkal kapcsolatos álláspontot.

Címlapról ajánljuk
Hőség- és áramkrízis – Megszólalt az átmeneti államfő

Hőség- és áramkrízis – Megszólalt az átmeneti államfő

Forsthoffer Ágnes szerint Magyarország nehéz, kritikus napok előtt áll, ám „minden közös nehézség egy lehetőség arra, hogy meg tudjuk mutatni Magyarország szebbik arcát”. Szerinte a mostani válságból megerősödve fog kijönni a magyarság.

„Még a cipőkötés is bonyolultabb az újraélesztésnél”

A laikusok is biztonsággal használhatják az automata és félautomata defibrillátorokat, mert ezek a készülékek hangutasításokkal segítik a felhasználókat, és nem lehet velük kárt okozni – hangsúlyozta az InfoRádiónak nyilatkozó sürgősségi szakorvos, mentőorvos, az SOS Elsősegély alapító-vezetője. Márkus Dávid arról is beszélt, hogy különösen fontos a defibrillátor használata olyan helyzetekben, ahol a mentők nem tudnak néhány percen belül a helyszínre érkezni.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Hőségkrízis: újra teljes gőzzel megy a Dunamenti Erőmű, a Duna viszont folyamatosan apad

Hőségkrízis: újra teljes gőzzel megy a Dunamenti Erőmű, a Duna viszont folyamatosan apad

Magyarországot újabb hőhullám érte el, a következő egy hétben országosan 40 fok körüli hőmérsékletre lehet számítani, jelentős csapadékra pedig egyelőre nincs kilátás sem a Duna, sem pedig a Tisza vízgyűjtőjén. A helyzet miatt hamarosan le kell állítani a paki atomerőművet, ez súlyos energiaellátási helyzetbe hozza az országot, a kormány, az önkormányzatok és a vállalatok sorra jelentik be az energiahasználat csökkentésére irányuló lépéseiket. Cikkünk folyamatosan frissül a hőség miatti krízis legfrissebb információival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×