Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 25. vasárnap Pál

A jegybank elnöke aggódik a 2009-es költségvetés miatt

A 2009-es és a 2010-es költségvetés miatt aggódik a Magyar Nemzeti Bank elnöke. Simor András szerint a kormánynak már most meg kéne hoznia azokat a döntéseket, amelyek biztosítják, hogy nem szabadul el a büdzsé.

A Magyar Nemzeti Bank elnöke szerint a 2007-es és a 2008-as költségvetés miatt nem kell aggódni. Simor András ugyanakkor úgy vélte: minél több megszorításon van túl az ország, annál nehezebb további megtakarítást elérni. Ráadásul 2009-ben európai parlamenti, 2010-ben pedig országgyűlési választások lesznek.

A jegybank elnöke ezért arra ösztönözné a kormányt, hogy olyan döntéseket hozzon, amellyel elérheti ezt a célt. Simor András üdvözölte például az Országgyűlés közpénzügyi hivatalának felállítását, amely egy objektív mércét jelent majd a kormánnyal szemben.

A Magyar Nemzeti Bank elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában hangsúlyozta: nem fordulhat elő még egyszer az, ami 2001. és 2006. között megtörtént, amikor egyszerre volt magas az államadósság és a költségvetési hiány.

A jegybankelnök arról is beszélt, hogy szerinte az uniós forrásokat nem a vállalkozások támogatására, hanem az oktatás vagy az infrastruktúra fejlesztésére kellene fordítani. Simor András azt mondta: az emberek tudása generálja a legtöbb hozzáadott értéket az ország számára.

Úgy látja: az állam nem arról híres, hogy el tudja dönteni, melyik vállalkozásnak érdemes adni és melyiknek nem.

Hanganyag: Szûcs Péter

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. január 25. 13:10
2026. január 25. 11:28
×
×
×
×