Infostart.hu
eur:
363.89
usd:
311.64
bux:
148659.81
2026. augusztus 20. csütörtök István

Vadai Ágnes vezeti a Gripen-ügyet vizsgáló bizottságot

Szeptember 15-ig jelentést tesz a kormány Gripen vadászrepülőgépek beszerzését vizsgáló bizottsága - jelentette be Vadai Ágnes honvédelmi államtitkár, a testület elnöke. Simicskó István, a KDNP parlamenti frakciójának vezetője ugyanakkor titokzatosnak nevezte a vizsgálóbizottságot.

Hamarosan felállhat a nemzetközi Gripen-botrány magyar szálainak felderítésével foglalkozó bizottság - jelentette be a Honvédelmi Minisztérium frissen kinevezett államtitkára.

Vadai Ágnes elmondta, hogy két héten belül nyilvános lesz a testület összetétele, annyit azonban már most elárult, hogy ő lesz az elnöke a munkacsoportnak, a négy tag között pedig lesz jogász, biztonságpolitikai, pénzügyi és katonai beszerzésekkel foglalkozó szakértő is.

Az InfoRádió kérdésére a politikus közölte: arra törekszenek majd, hogy pártatlan szakembereket kérjenek fel a feladatra, akik ezért egyébként külön díjazást nem kapnak. A testület nyáron folytatja le a vizsgálatokat, és szeptember 15-én teszi le jelentését a kormány asztalára.

Simicskó István kereszténydemokrata politikus titokzatosnak nevezte a felállítandó bizottságot, és értetlenül állt azelőtt, hogy a testület tagjainak nevét nem árulta el Vadai Ágnes.

Az ellenzéki politikus szerint a testület munkája fontos lehet, de fontosabb lenne egy objektív ellenőrzés, amelyet egy parlamenti vizsgálóbizottság végezhetnek. Szerinte ez közös pártpolitikai érdek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

„Fura urak” és felszabadulás – Tarr Zoltán állami és miniszteri díjakat adott át

Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter állami és miniszteri díjakat adott át a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumban augusztus 20. alkalmából szerdán.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Oldalaztak az amerikai indexek, nem szárnyalt, egyenesen kilőtt a Moderna

Oldalaztak az amerikai indexek, nem szárnyalt, egyenesen kilőtt a Moderna

Az elmúlt hetek optimizmusa után ismét elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, a befektetők a magas kötvényhozamok és az olajár emelkedése miatt aggódnak, miközben különösen nagy nyomás nehezedik a technológiai részvényekre. A tegnapi amerikai esést ma Ázsiában is komoly eladási hullám követte, Európában pedig oldalazást láthatunk.  Délután az amerikai pénzügyminisztérium bejelentette, hogy növeli a hosszúoldali kötvények visszavásárlását, erre pedig nagyot ugrottak a fémek és a tőzsdék, emellett pedig a dollár is nagyobbat gyengült és a kötvényhozamok is csökkenni kezdtek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×