Infostart.hu
eur:
365
usd:
312.19
bux:
133586.12
2026. május 4. hétfő Flórián, Mónika

Háztetőket rongált a viharos szél

Országszerte 80 esetben riasztották a tűzoltókat a viharos szél miatt - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője.

Dobson Tibor elmondta: az erős szél fákat döntött ki és kábeleket szakított el, Budapesten pedig megbontotta az Andrássy út és a Szív utca sarkán álló egyik ház tetőszerkezetét.

Hozzátette: a 86-os úton egy kamiont borított fel a szél.

Szigetváron a ferences templom, míg Pusztaszabolcson a víztorony bádogtetejét szakította fel az óránként 90 kilométeres erősségű szélvihar.

A MÁV tájékoztatása szerint felsővezeték-szakadás miatt másfél órát késnek a Pécsről Budapestre tartó Intercity vonatok.

Címlapról ajánljuk
Tesztüzem a szlovák–magyar kapcsolatokban: kinek fáj a Felvidék?

Tesztüzem a szlovák–magyar kapcsolatokban: kinek fáj a Felvidék?

Feszültebb hangnem jellemzi az utóbbi napokban a szlovák–magyar politikai párbeszédet, különösen a beiktatás előtt álló magyar miniszterelnök, Magyar Péter kijelentései nyomán. Pozsonyban több kormánypárti politikus is bírálja a leendő kormányfőt, amiért beszédeiben következetesen Felvidékként hivatkozik Szlovákia magyarlakta területeire. A diplomáciai adok-kapok már a kötelező sorkatonaság és a határrevízió kérdését is felszínre hozta.

A Tisza Párt újabb fontos tisztségviselőket nevezett meg

Bujdosó Andrea frakcióvezető bejelentette a Tisza Párt parlamenti bizottsági elnökeit, miután korábban bemutatták az Országgyűlés tiszás alelnökeit is. A házelnököt és az alelnököket is a május 9-ei alakuló ülésen választják meg.
inforadio
ARÉNA
2026.05.05. kedd, 18:00
Szalai Máté
a Clingendael Intézet és a Budapesti Corvinus Egyetem kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×