Infostart.hu
eur:
363.11
usd:
309.84
bux:
134644.39
2026. május 4. hétfő Flórián, Mónika

Legfeljebb hét megye Volán-dolgozói vehetnek részt a sztrájkban

Szombat estére hétre csökkent azon Volán-társaságok száma, ahol sztrájkkészültség van érvényben, miután több megyében sikerült megállapodni a bérfejlesztésről a munkáltatók és a szakszervezetek közötti egyeztetéseken - közölte Korcsolayné Kovács Krisztina, a Közúti Közlekedési Szakszervezet (KKSZ) elnöke.

Az eddigi információk szerint várhatóan a Bakony, a Borsod, a Kapos, a Körös, a Kunság, a Somló és a Zala Volán dolgozói vesznek részt a január 29-én, hétfő reggel 4 és 8 óra között meghirdetett sztrájkban - közölte az elnök.

Hozzátette, hogy a tárgyalások folyamatosan zajlanak, több helyen vasárnap is folytatódnak.

Címlapról ajánljuk

Jókai Mór és Wass Albert – Kiderült, milyen feladatok vannak a magyarérettségin

A középszintű írásbeli feladatsor első részében jellemzően egy nyolcszáz-ezer szavas ismeretterjesztő szöveget, publicisztikai művet, vagy annak egy részletét kell elolvasniuk a vizsgázóknak és megoldani az azokkal kapcsolatos feladatokat.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
Alkotmányozási csatározásba kezd a köztársasági elnök a lengyel kormánypártttal

Alkotmányozási csatározásba kezd a köztársasági elnök a lengyel kormánypártttal

Lengyelországban tovább éleződik az elnök és a kormány közötti hatalmi konfliktus, miután a 2025-ben köztársasági elnöknek Karol Nawrocki új alkotmány előkészítését kezdeményezte. A lépést a jelenleg regnáló Donald Tusk kormánya politikai akciónak tartja, ami a korábbi kormány jogállamisági aggályokat eredményező lépésinek visszaforgatását akarja alkotmányellenesként keretezni. A jelenlegi erőviszonyok mellett a reform elfogadása szinte kizárt azonban egy esetleges kormányváltás Lengyelország teljes politikai berendezkedését is átszabhatja 2030 előtt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×