Infostart.hu
eur:
385.19
usd:
328.11
bux:
109607.58
2025. december 15. hétfő Valér

Lamperth Mónika: a kismamák továbbra is a tárca dolgozói

Több száz munkahely szűnik meg az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztériumban, megszűnik 22 gyesen-gyeden lévő kismama státusa is - mondta el a tárca vezetője. Õk azonban továbbra is a minisztérium dolgozói.

A kismamáknak nem mondtunk fel, a státusuk szűnt meg, amelyről levélben értesítettük őket - közölte Lamperth Mónika. Hozzátette: a kismamák munkajogi védettséget élveznek.

Kijelentette: ha a kismamák vissza akarnak jönni dolgozni, lesz a képzettségüknek megfelelő munka.

Mint mondta, ha nem találnak megfelelő munkakört a kismamáknak, minden segítséget megadnak ahhoz, hogy el tudjanak helyezkedni.

A Magyar Nemzet keddi számában számolt be arról, hogy 11 olyan köztisztviselőnek szűnt meg az állása augusztus 1-jén, akik gyes-en voltak.

Orodán Sándor, a tárca szóvivője azt mondta: jogszabály szerint jártak el az elbocsátásoknál.

Címlapról ajánljuk
Sós Csaba kapitány az úszóévről: olyan nincs, hogy a tehetség kiszáll valakiből

Sós Csaba kapitány az úszóévről: olyan nincs, hogy a tehetség kiszáll valakiből

Milák Kristófot nagyon hiányolja, mert „akkora úszó, mint amekkorát a Föld nem látott”, de van, ami a sikereknél is meghatározóbb, ez pedig az Úszó nemzet program és az Edzői mentorprogram, ami iránt szerte a nagyvilágban érdeklődnek, nem is akárkik. Az úszóprogram pedig vagy tíz sportágat el tud látni versenyzőkkel, akár hosszú távon is, hisz ki tudja, ki vezeti majd a sportágakat 10-15 év múlva. Sós Csaba, a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya értékelte az évet.

Orbán Viktor: hiába az adventi időszak, a politikában nincs elcsendesedés

Orbán Viktor szerint a gyermekvédelemben nincs alku. A miniszterelnök a Karmelita Kolostorban adott egyórás interjút Lentulai Krisztiánnak. A kormányfő szerint Amerika békét, Európa háborút akar, és kulcsfontosságú Magyarország mozgástere a 2026-os választáson. A teljes interjút a Mandiner YouTube-csatornáján tették közzé.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.15. hétfő, 18:00
Mészáros Andor
az Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK Történeti Intézetének docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×