Infostart.hu
eur:
388.9
usd:
331.22
bux:
108783.37
2025. december 18. csütörtök Auguszta

Üres elsősegélydoboz Gyurcsánynak

Több kiadáscsökkentést és valódi reformokat hiányol a kormány megszorító csomagjából a Magyar Demokrata Fórum. Almássy Kornél, a párt ifjúsági szervezete, az Ifjúsági Demokrata Fórum elnöke az InfoRádióban azt mondta, hogy a Gyurcsány-kormány sumákol.

Almássy Kornél szerint a bejelentett intézkedések csak terheket rónak az állampolgárokra, a megszorításokat pedig nem követik igazi reformok. Az IDF ezt érzékeltetve egy üres elsősegélydobozt küldött Gyurcsány Ferenc kormányfőnek.

Az MDF ifjúsági szervezetének elnöke kifogásolja, hogy a csomag elsősorban a középosztályt sújtja, a kisembereket, a kisvállalkozásokat fokozottan érinti, és csökkenti a versenyképességet.

Almássy Kornél szerint nem derül ki a programból, hogy meddig tart a megszorítások időszaka, mire fordítják a beérkező összegeket, és semmi nem garantálja az állami pazarlás megszűnését.

A politikus sumáknak nevezte a Gyurcsány-kabinetet, mondván: a kormányprogram elfogadásakor nem esett szó a megszorításokról, azokat az Országgyűlést megkerülve, csak egy nappal később jelentette be a miniszterelnök.

Az Ifjúsági Demokrata Fórum elnöke szerint a Gyurcsány-csomagból hiányoznak az érdemi kiadáscsökkentő intézkedések.

Almássy Kornél megjegyezte, hogy a baloldal gazdasági problémák esetén mindig az adókat emeli, a konzervatívok pedig inkább csökkentenék a közterheket, kifehérítenék a gazdaságot, letörnék a korrupciót.

Az MDF országgyűlési képviselője azt mondta, hogy még el is fogadnák a megszorításokat, ha lennének a piaci szereplők szerint is hiteles stabilizáló intézkedések.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Alig várták, mégis felemás lett a nagy autós engedmény német fogadtatása

Alig várták, mégis felemás lett a nagy autós engedmény német fogadtatása

Az európai, és ezen belül a német autóipar válsága kényszerítette végül az Európai Uniót, hogy módosítsa három évvel ezelőtt hozott határozatát a belső égésű motorok, azaz a benzines és a dízel meghajtású új autók 2035-től tervezett tilalmáról. Az erről szóló, egyelőre még európai parlamenti és tagállami jóváhagyásra váró javaslat Németországban máris vitát váltott ki.

Orbán Viktor: az EU nagyon veszélyes ösvényre lépett

Orbán Viktor miniszterelnök szerint az Európai Unió nagyon veszélyes ösvényre lépett azzal, hogy megkerülte az egyhangúságot a befagyasztott orosz vagyonról szóló, eddig félévente egyhangú döntést igénylő határozatoknál.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.18. csütörtök, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Csúnya lett a vége: nagyot esett a Nasdaq

Csúnya lett a vége: nagyot esett a Nasdaq

Ázsiában többnyire emelkedtek a tőzsdék ma reggel, az európai piacokat azonban iránykeresés jellemezte napközben, az amerikai indexek pedig lefordultak délután a technológiai papírok vezetésével. A magyar tőzsde a lemaradók között volt, az OTP és a Richter húzta le a BUX-ot. Mindeközben emelkedik az olajár, miután Donald Trump elrendelte a Venezuelába érkező vagy onnan induló szankcionált olajszállító tartályhajók teljeskörű blokádját, ami új geopolitikai feszültségeket keltett a keresletet övező aggodalmak mellett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×