Infostart.hu
eur:
356.62
usd:
311.82
bux:
142356.69
2026. július 10. péntek Amália

Demszky Gábor a koalíció főpolgármester-jelöltje

Megállapodást írtak alá pénteken Balatonőszödön az MSZP és az SZDSZ vezetői a két párt budapesti együttműködéséről. Ennek egyik pontja az, hogy Demszky Gábor lesz a szocialisták és a szabad demokraták közös főpolgármester-jelöltje.

Molnár Gyula, az MSZP budapesti elnöke elmondta: a kormányülés előtt Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, Hiller István MSZP-elnök, Kuncze Gábor, az SZDSZ vezetője, valamint Demszky Gábor főpolgármester, és az MSZP budapesti elnökeként ő személyesen írta alá a fővárosi koalíciós együttműködési megállapodást.

A távirati iroda korábban úgy értesült, hogy a megállapodás értelmében a két párt nem állít közös listát: az SZDSZ-ét Demszky Gábor, a szocialistákét Molnár Gyula vezeti majd.

Az SZDSZ fővárosi választmánya és az MSZP budapesti szervezete is jóváhagyta a megállapodást.

A kiszivárgott megállapodás-tervezet legfontosabb eleme, hogy a kormánykoalíció sikerét közös programmal, kampánnyal és városvezetéssel kívánják biztosítani a fővárosban.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő: az új fővárosi parkolási szabályok visszavethetik az elektromos autózást

Szakértő: az új fővárosi parkolási szabályok visszavethetik az elektromos autózást

A Magyar Elektromobilitási és Technológiai Egyesület azt szorgalmazza, hogy a két tonna súly feletti, tisztán elektromos gépjárművekre ne vonatkozzon a dupla parkolási díjtétel a fővárosban, hanem a saját tömegtől függetlenül a normál díjszabás érvényesüljön. Az egyesület elnöke, Marsi Norbert az InfoRádióban elmondta: a tervezett rendelet hatályba lépését követően lassulhat az elektromos alapú közlekedésre történő átállás Budapesten és Pest megyében.

Nagyot szólt Erdogan ajándéka – hatástalanítani kellett

Pisztollyal a poggyászában térhet majd haza Törökországból Magyar Péter, ugyanis az ankarai NATO-csúcson részt vevő összes tagállami vezető egy ritka, névre szóló Magnum pisztolyt kapott ajándékba a török elnöktől.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
Milliók kerültek bajba Oroszországban, hatalmas ajándékhoz jutott Ukrajna - Háborús híreink pénteken

Milliók kerültek bajba Oroszországban, hatalmas ajándékhoz jutott Ukrajna - Háborús híreink pénteken

Nyugati források szerint Ukrajna dróntámadásai olyan komoly károkat okoztak az orosz energetikai hálózatban, hogy a Sberbank már olyan applikációt fejleszt, ami megmutatja, egyáltalán hol lehet tankolni. Egyes hírek szerint az orosz finomítók negyven százaléka is kieshetett a működésből. Kijev számára az ankarai NATO-csúcs jó híreket hozott: a folyamatosa viták elllenére folytatódnak a tárgyalások a lengyel Mig-29-es vadászgépek beszerzéséről, Trump pedig úgy tűnik, nem csak a Patriot PAC-3 licencét adta oda Zelenszkijnek, hanem egy rakétaszállítmányt is beígért. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×