Infostart.hu
eur:
364.64
usd:
311.29
bux:
136308.24
2026. április 22. szerda Csilla, Noémi

Terjeszkedik az egyetemeken a MÁV

Újabb egyetemeken válthatnak vasúti menetjegyet a diákok - közölte a MÁV Zrt. kommunikációs igazgatója.

Kavalecz Imre elmondta: március 27-én a győri Széchenyi István Egyetemen, április 3-án Budapesten, az ELTE-n nyílik gépesített menetjegy-értékesítési pont.

A két újabb helyszínnel együtt immár hat egyetem és főiskola hallgatói válthatnak vasúti menetjegyet intézményükben, egyelőre csak belföldi útra.

A felsőoktatási intézményekben az InterCity-járatokra szóló jegyet, valamint kerékpárjegyet is lehet váltani.

A Pécsi Tudományegyetemen és a Veszprémi Főiskolán jelenleg előkészület alatt van a vasúti menetjegy-értékesítési pontok kialakítása.

Címlapról ajánljuk
Egyeztetés Magyar Péterrel: a pedagóguskar elnöke szerint pontosan meg kell határozni az oktatás céljait

Egyeztetés Magyar Péterrel: a pedagóguskar elnöke szerint pontosan meg kell határozni az oktatás céljait

A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke szerint a leendő miniszterelnök nyitottan állt az iskolaigazgatókhoz a keddi egyeztetésen. Horváth Péter, aki egyben a győri Révai Miklós Gimnázium és Kollégium igazgatója, és ott volt a megbeszélésen, azt mondta, nem tettek javaslatot az oktatási miniszter személyére, de bízik benne, hogy a leendő tárcavezető kikéri a szakma véleményét, és a tanulókat helyezi a középpontba.

Pletser Tamás: a kerozin drágulása keresztülhúzhatja a nyaralási terveket

Amíg fenntartják a védett árat, addig kialakulhat üzemanyaghiány Magyarországon – mondta az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője az InfoRádió Aréna című műsorában. Hozzátette: Európa még nem igazán érzi a Hormuzi-szoros lezárásának hatását, de ez hamar megváltozhat.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×