Infostart.hu
eur:
364.89
usd:
311.73
bux:
136308.24
2026. április 22. szerda Csilla, Noémi

Gyurcsány: 1-jén az elsők, 2-án a másodikok találkoznak

Az MSZP szerint Magyarországnak győznie kell a megmérettetéseken, ahelyett, hogy megóvnák a versenytől. Ezt a szocialista miniszterelnök-jelölt mondta Egerben.

Gyurcsány Ferenc arról is beszélt, hogy szerinte munkahelyeket teremteni beruházásokkal, a jármű-, az elektronikai, informatikai, biotechnológiai ipar, a közlekedési és logisztikai infrastruktúra és a szakképzés fejlesztésével lehet, és nem járulékcsökkentéssel.

Az utóbbira vonatkozó fideszes elképzelésről úgy vélte: a járulékok mérséklésétől a cégeknek nem lesz szükségük több alkalmazottra, az egyetemeknek pedig több tanárra, viszont a kieső állami bevétel évente 650 milliárd forint lesz.

Hozzátette: a pártok közötti vetélkedés célja, hogy ki tud nyugodtabb, biztonságosabb országot teremteni.

"Aközben a vetélkedés hevében éppen a végső célt áldozzuk fel" - mondta.

"Egyébként is, elsején az elsők találkoznak Budapesten, másodikán pedig a másodikak" - tette hozzá.

Címlapról ajánljuk
A mennyből a pokolba – a csodatévő Leicester City szomorú története

A mennyből a pokolba – a csodatévő Leicester City szomorú története

Tíz évvel ezelőtt a Leicester Cityt ünnepelte Anglia, de nem túlzás: az egész világon mindenki, aki hitt a futballromantikában. A Rókák csapata, akiknek esélyét az aranyéremre 5000:1-re lehetett fogadni, a földkerekség legerősebb bajnokságának győztese lett. Az utódok, egy évtizeddel később, kiestek a harmadik vonalba.

Kapitány István: csökkenti a mediánbér alattiak személyi jövedelemadóját a Tisza-kormány

Kilenc százalék lesz a minimálbér után a személyi jövedelemadó – közölte Kapitány István, a leendő gazdasági és energetikai miniszter a Facebookon. Bejelentette azt is, hogy mekkora fizetésnél mennyit nyernek a medián bér alatt keresők.
Trump meghosszabbította a tűzszünetet - Mit csinálnak a tőzsdék?

Trump meghosszabbította a tűzszünetet - Mit csinálnak a tőzsdék?

Továbbra is az iráni háborús híráramlás befolyásolja a hangulatot a nemzetközi részvénypiacokon, eredetileg tegnap járt volna le az USA és Irán között létrejött tűzszünet határideje, amelyet Donald Trump végül meghosszabbított, időt adva a tárgyalásoknak. Az iráni fél viszont egyelőre nem akar újabb egyeztetésen részt venni és az amerikai alelnök pakisztáni útját is lemondták – vagyis a tűzszünet meghosszabbítása által okozott megkönnyebbülés ellenére nem igazán látni előrelépést. Az olajárak csökkentek a tűzszünet meghosszabbításának hírére, de az amerikai blokád az iráni kikötők ellen továbbra is érvényben van, és nagy a feszültség a Hormuzi-szorost illetően. Ami pedig a tőzsdei mozgásokat illeti, Európában nagyrészt iránykereséssel telt a nap, miközben a magyar piac felülteljesítő volt, az amerikai tőzsdék pedig emelkedtek. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×