Infostart.hu
eur:
353.87
usd:
303.44
bux:
134616.81
2026. május 30. szombat Janka, Zsanett

Több helyen is gondot okoz a havazás

Budapesten a közterület-fenntartók folyamatosan takarítják az utakat. Borsodban több út is nehezen járható a hófúvás miatt.

Hóátfúvások nehezítik a közlekedést Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, ahol több út is igen nehezen járható - közölte a Magyar Közút Kht. megyei igazgatóságának ügyeletese.

Elsősorban a megye déli részén vált nehezebbé a közlekedés, egyes utakon 30-40 centiméteres hóbuckákat emelt a szél. A megyében nincs elzárt település, járhatatlan út.

A fővárosban először a fő- és tömegközlekedési útvonalait, valamint a hidakat és a felüljárókat takarítják le annak érdekében, hogy hétfő reggel az autóbuszok el tudjanak indulni.

Szegedi Péter, a Fővárosi Közterület-fenntartó Rt. szóvivője elmondta: 61 munkagéppel dolgoznak.

A budapesti utak rendkívül síkosak. A szóvivő arra kéri a magánházak tulajdonosait és házkezelőségeket, hogy az ingatlanjaikhoz tartozó járdákat tisztítsák meg a hótól.

Címlapról ajánljuk
A PSG viszi el Budapestről a BL-trófeát

A PSG viszi el Budapestről a BL-trófeát

Tizenegyes-párbajban a PSG nyerte meg a budapesti BL-döntőt, Az 1–1-re végződött 120 perc után a szétlövésben az Arsenal addigi legjobb mezőnyjátékosa, Gabriel hibázott az utolsó lövésnél

Növekszik a társadalmi nyomás Egyiptomban – Lehet, hogy nem 1,1, hanem 10 millió migráns szivárgott be

A 2023-as szudáni konfliktus után szabályosan ömlöttek be az emberek, méghozzá mindenféle ellenőrzés nélkül, ez már pedig merőben más típusú migráció, mint amivel Jordánia, Törökország vagy Libanon küzd, ahol legalább van esély összeírni azokat, akik érkeznek. Sayfo Omar, a Migrációkutató Intézet kutatási igazgatója beszélt a részletekről az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.01. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×