Az Együtt ötfős elnökségnek kellene visszafizetni azt az összesen mintegy 190 millió forintnyi kampánytámogatást, amit a költségvetésből kaptak, de mivel a párt listás eredménye nem érte el az 1 százalékot (0,64 százalék), a törvény szerint a pénzt vissza kell adni az államnak. Sőt, az Együtt még 25 milliós bankhitelt is felvett szeptemberben a kampányra, hamarosan ezt is vissza kell fizetnie.
"Ez majdnem kétszázmillió forint, ennyi pénze ötünknek sincs összesen – mondta a Zoom.hu-nak Juhász Péter lemondott pártelnök. - Mivel az összvagyonunk nincs ennyi, nemcsak a házunkat, lakásunkat veszítjük el, hanem a maradékot adók módjára behajthatják rajtunk, így
a fizetésünkből vonogatják még 20-30 évig."
Juhász a párt kampányzáróján még 6-12 mandátumot várt, ebből végül egy lett: Szabó Szabolcs szerzett egyéni mandátumot Csepelen, ahol 2014 után ismét legyőzte a fideszes Németh Szilárdot.
Juhász mellett teljes vagyonával felel a visszafizetendő összegért Szigetvári Viktor, Hajdu Nóra, Szabó Szabolcs és Pataki Márton.
Az Együtt csak a 106 egyéni körzet kevesebb mint felében tudott egyéni jelöltet állítani, majd közülük is tucatnyit visszaléptetett az ellenzéki siker reményében, így 35 állva maradt jelöltjük után összesen 189 millió forintot kaptak csak – ezt kell most visszafizetniük.
A Munkáspárt megspórolta
Az országos listát állító pártok közül szintén nem érte el az 1 százalékot a Thürmer Gyula vezette Munkáspárt, amely csak 0,29 százalékot kapott – országszerte 15 170-en szavaztak rájuk. A Munkáspárt 57 egyéni jelöltjével 365 millió forinthoz jutott, de Thürmer Gyula szerint ebből
egy fillért nem költöttek a kampányban.
Az állami támogatási összeghez nem is nyúltak, az ott van a számlájukon, és ahogy jött, most majd vissza is utalják egy az egyben.