Másfél millió ember vett részt Indiában a hatalmas ország legnagyobb erdőtelepítési programjában. Az aktivisták fél nap alatt 66 millió facsemetét ültettek el, a Madhja Prades államon áthaladó Narmada folyó partján.
Más országokhoz hasonlóan India is aláírta a párizsi nemzetközi klímaegyezményt 2015-ben. Ezt annak ellenére megtette – és annak ellenére tartja továbbra is magát az alkuhoz – hogy indiai politikusok szerint az egyezmény túlságosan szigorú és igazságtalan feltételeket támaszt egy olyan országgal szemben, amely történelme során nem volt azok között, akik üvegházi gázkibocsátásukkal elősegítették az éghajlatváltozást.
A párizsi alku részeként India vállalta, hogy ötmillió hektárral növeli erdői területét 2030-ig.
Madhja Prades szövetségi állam lakói most megdöntötték egy másik állam, Uttar Prades tavalyi rekordját, ahol a mostani 66 millióval szemben 50 millió fát telepítettek tavaly egy nap alatt.
A Guiness Rekordok Könyve képviselői is a helyszínen tartózkodtak, és valószínűleg a következő hetekben megerősítik, hogy új rekord született.
Az állam miniszterelnöke, Sivraj Szingh Csuhan „történelmi napnak” nevezte a vasárnapi fatelepítést.
Az önkéntesek között egyaránt voltak gyerekek és idősek, akik reggel 7 órától egészen este hétig ültették a fákat.
Nettó értékben India a világ harmadik legnagyobb üvegházi gázkibocsájtója, bár lakossága 1 milliárd fő, így az egy főre jutó kibocsájtásban a tizedik helyen áll.
Júniusban, azt követően, hogy Donald Trump elnök kiléptette az Egyesült Államokat a párizsi egyezményből, Narendra Modi indiai miniszterelnök megerősítette, hogy országa továbbra is elkötelezett marad a párizsi alku mellett.
„A környezet és az anyabolygó védelme hitbeli kérdés”
- fogalmazott Emannuel Macron francial elnökkel tartott közös sajtótájékoztatóján.